Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi akkor is érvényes...

Érettségi akkor is érvényes ha csak két tárgyból teszem le (nem is jelentkezek többre) pl. emeltszinten töri, magyar?

Figyelt kérdés
Mivel én lakhelyem szerint romániában tettem már le érettségit sikeresen, de a magyarországi Honvédtiszti Egyetemre meg amúgy mindenhova nagyon gyérül számolják át a pontjaimat, ezért úgydöntöttem leteszem mégegyszer Magyarországon is, de mivel nekem csak két tárgy kell a felvételihez és van küldöldi érvényes érettségim is, elfogadják ha csak két tárgyból teszem le? Továbbá szóbeliznem is kell? az mennyi pontot számít? Nálunk írásbeli van, csak az számít, a szóbeli ilyen van, hogy legyen féle.
2014. nov. 26. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van érettségi bizonyítványod, azt elfogadják. Akkor elég csak a felvételi tárgyakból emeltezni, írásbelizni és szóbelizni is.
2014. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Meg tudja mondani még nekem valaki, hogy a jelentkezés hogy zajlik? Azt tudom, 25e Ft. tárgyanként, de lehet-e online is?
2014. nov. 27. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet online, ki kell tölteni és ALÁÍRNI egy jelentkezési lapot valamelyik kormányhivatalban. És magyarországi levelezési címet kell megadni. Az egyetemi jelentkezés elektronikus, de aztán azt is jóvá kell hagyni papíron. [link]
2014. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!