Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biosz / kémia emelt érettségin...

Biosz / kémia emelt érettségin ki milyen tételt húzott?

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 12:23
 1/2 anonim válasza:

Én semmilyet. :) Viszont volna feléd egy kérésem. Srgősen szükségem van az emelt szintű biológia és kémia érettségi tematikájára és a teljes magtanulandó anyagára. Ebben kérlek szépen, ha tudsz segítsél már! Nagyon jó lenne pl. ha megvan Neked elektronikus formában, ha e-mailben elküldenéd. Persze bármilyen ötletedet köszönettel veszem.

Üdv. Gábor

2014. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bioszból "A" tételnek valamiféle növénytani témát, a megtermékenyítéssel és a szaporodással volt kapcsolatban, ha emlékezetem nem csal, voltak hozzá ábrák, a "B" tétel pedig központi idegrendszer volt meg agyidegek, ehhez volt egy rövidebb szöveg. Ezeknek nagyon örültem, de mások nem voltak ilyen szerencsések, mert kihúzták az ökológiai tételeket, amiket csak felületesen vettünk át.


Kémiából az "A" tételem a hangyasav és ecetsav összehasonlítása volt, a "C" tétel a salétromsav, a kénsav és a szénsav térszerkezete, a kísérlet pedig egy elvégzendő volt, ha jól emlékszem az, amikor 3 fekete porról kellett eldönteni, hogy mik azok.

2014. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!