Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tanítanak a gimnáziu...

Miért nem tanítanak a gimnáziumokban szociológiát vagy megfelelő óraszámban filozófiát például?

Figyelt kérdés

A gimnáziumot végzők nagyobb része megy továbbtanulni valahova, egyetemre vagy főiskolára. Majdnem minden egyetemen kell tanulni valamilyen szinten filozófiát vagy szociológiát. Nem csak jogon, bölcsészkarokon, társadalomtudományi szakokon, de műszaki szakokon is ezzel terhelik az elsőéveseket. Nem egyszerűbb volna ezeket még a gimnáziumba megtanítani?

Szerintem még közgazdaságtan is mehetne!

Mit gondoltok?


2014. dec. 2. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A közgáznak valóban lenne értelme, de én a szociológiát nem tartottam túl értelmes tárgynak egyetem alatt , a filozófia meg egyenesen baromság, áltudományos, kiforgatott bölcsész okoskodás.


Egyébként nekünk gimiben volt filozófia, semmi értelme nem volt.

2014. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Közgazdaságtan? Aminek éppen mostanában bukott meg a modellje?

Mi tanultunk filozófiát, nem volt valami népszerű, pedig felfelé vitte az átlagot. Társadalomismeret is volt egy évig, de nem volt komoly. Jog, gazdaság és társadalom néven futott.

2014. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!