Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha még a vizsgaidőszak előtt...

Ha még a vizsgaidőszak előtt abba akarom hagyni az egyetemet (és jövőre váltani), iratkozzak ki, vagy egyszerűen csak ne járjak be?

Figyelt kérdés

Már a félév elején rájöttem, hogy nem vagyok ide való (ELTE), de küzdöttem, mert na, sose lehet tudni, viszont mostanra már biztos vagyok, hogy nem fogom ezt bírni. Mindenféle összejött most az életemben, és elhatároztam, egyelőre a mentális állapotom fontosabb, különben sem érdekel ez a szak, szóval megbeszéltem a családommal, hogy a ZH-imat még megírom, aztán ennyi volt.


Igen ám, de két tippet is kaptam, két különböző hasonló dolgokat átélt barátomtól:

1: Írjak ZH-t, vizsgázzak le, amiből szeretnék (a kredit az kredit, fontos) aztán menjek be szépen a TO-ra és iratkozzak ki.

2: Szarjam le az egészet, úgy is leszarja maga az egyetem is, egyszerűen csak ne járjak be, ne jelentkezzek a vizsgákra, nem fog érdekelni senkit se. Következő félévem passzívnak fog számítani, ha nem aktiválom, de úgy még jár a TB, jól járok.


A kérdésem az, hogy ez tényleg így van-e, és ha igen, melyikkel járok jobban? Szarjam le az egészet (és ha igen, később ki kell-e iratkoznom, vagy egy idő után automatikusan kipottyanok és kit izgat), vagy jobban járok, ha már most megszüntetem a tanulói jogviszonyomat?


Előre is köszönöm.


2014. dec. 3. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 1-nél több félévet töltesz az egyetemen, akkor kieséskor a felét vissza kell fizetni. Nem tudom passzívokkal hogy van, de akkor diák nem jár. (Ennek kérdezz utánna a TO-n, hitelesebb választ is kapsz mint az enyém.)
2014. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ezeknek még utána kéne néznem :)
2014. dec. 3. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
BTK-n vagy TTK-n vagy?
2014. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha még levizsgázol
2014. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
BTK
2014. dec. 3. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nagy butaság volna úgy váltani, hogy kiiratkozol... Kérd át magad a másik helyre. Nekem bevált anno, egy próbát megér.

Ha nem adnak módot erre, akkor olvasd el a tanulmányi szabályzatot, mert akár pénzügyi kötelezettséged is támadhat a nemtörődömség miatt.

2014. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!