Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-IK proginfón milyen a...

ELTE-IK proginfón milyen a bukási arány? Mennyire esélyes, hogy az ember elvégzi? Mennyire korrekt/aljas?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy értelmes diplomát. Volt már szerencsém a felsőoktatáshoz, nem vagyok teljesen sötét hozzá. Az érdekelne, hogy ha az ember rászán 8 félévet, tanul, akarja, akkor van-e esélye elvégezni. Jóval húsz felett vagyok, nincs időm tökölni, nincs kedvem éveket ismételgetni hülye tanárok aljaskodása miatt. Használható végzettséget, jó munkát szeretnék. Megéri belevágni, vagy inkább OE-NIK?
2014. dec. 3. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elvégezhető szak, bár arra számítani kell, hogy ez a szak többet foglalkozik matematikával, mint programozással. SOKKAL többet. Elvileg kb 10% szerez 6 féléven belül végzettséget, Nagyjából a duplája végzi el ennek évente a szakot. Ezen a téren még mindig jó diplomát ad az egyetem, viszont tudás terén.. hát maradjunk annyiban, hogy munkahelyen nem pont azt fogják várni tőled, amit itt megtanulsz. Itt megtanulsz profin algoritmizálni, elsajátítasz különböző szemléletmódokat, amik hasznosak, meg minden, de nyelvi ismereteket inkább az egyetem mellett kell szerezned.


Tanárok közt van jobb és rosszabb, de általánosan elmondható, hogy túlnyomórészt jó az oktatóerő, és minden tárgynak megvan a maga "istenlába" kaliberű oktatója/gyakveze. Ha rászánod magad, és csinálod, el tudod végezni. És egy ELTE diplomával elhelyezkedni sem lesz nehéz.

2014. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, elég jó válasznak tűnik. OE-NIK-ről nem tudsz valamit ehhez képest? Elég hülyeség hasonlítgatni, de valami kapaszkodó mégis csak kéne. Azt látom, hogy jó pár hülye is végez arrafelé..A matekos oktatásról tudok, ELTE jellemző, nem számít, a diploma értéke érdekel, a többit úgyis összeszedem/összeszedtem.
2014. dec. 3. 23:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfóval, vagy villamosmérnökivel szerintem jobban járnál. Mindkét diplomával jelentkezhetsz programozói állásokra is.

A Programtervező informatikus szak egyébként jó, csak kicsit "elvont". A szak 6 féléves, szóval ha rászánsz 8 félévet, akkor azért el lehet végezni :D

2014. dec. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, ez kimaradt, a proginfó 6 féléves (bár asszem 5 félév alatt is teljesíthető, ha nagyon akarod)


Mérnökinfó (BME-VIK) egy jó alternatíva, viszont ott számolni kell azzal, hogy a BME nem véletlenül ad erős diplomát - nagyon kemény szinte bármilyen szakon. Meg a mérnökinfó a fizikát is nyomja erősen, ami nem mindenkinek a szája íze :D

2014. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy lehet 5 félév alatt teljesíteni egy 7 féléves szakot? Az egyik ismerősöm a VIK-et elvégezte 6 félév alatt holott 7 féléves, csak most esett le. Hogyan lehetséges ez, előre fellehet venni felsőbb éves tárgyakat, ha azok nem épülnek egymásra? Jövőre én is szeretnék továbbtanulni és nem szeretnék több évet elvesztegetni. 25 éves koromra jó lenne egy jó diplomát a kezemben tudni, most 21 leszek.
2014. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Van egy mintatanterv, ami elosztja, mit mikor érdemes felvenni, hogy nagyjából kényelmes ütemben tudd végezni a tanulmányaid. Viszont nem kötelező a mintatanterv szerint felvenni a tárgyaidat, ha az előkövetelmények teljesülnek rá, akkor bármikor felvehetsz egy tárgyat (feltéve, hogy indul adott félévben). A legtöbb szakon lehetséges 1, vagy akár 2 félévet spórolni ezzel, de cserébe elég zsúfolt lesz az az 5 félév pl.
2014. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!