Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem undorító,...

Szerintetek nem undorító, hogy a Corvinus külön pénzt kér a felvételiért?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy befizetem a felvi.hu-n a 9000 Ft-ot, még külön fizessek is nekik 4000 Ft-ot, hogy megemeljék a s*ggüket és hajlandóak legyenek egy felvételit szervezni. Ráadásul nem adják ki a kredit elfogadási határozatot a felvételi előtt, így egy csomó olyan embernek is be kell fizetnie, akiknek egyébként esélyük sincs felvételt nyerni, mert nem fogadják el a BSc-s kreditjeiket. Hogy lehet, hogy az összes többi egyetem (BME, SZIE de még a BCE Budai Campusa is) meg tudja oldani ingyen? Mi van, ha valakinek nincsen fölösleges 10000 Ft-ja (mert a kredit elfogaási eljárás is 6000, mondjuk ezt még megértem valahol)? Akkor ki van zárva a szent BCE oktatásából?

2014. dec. 10. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem nem lehúzós, de őszintén? Ki így, ki úgy csinálja. Tavaly felvételiztem, ELTE-re, nekem sem volt szimpatikus, hogy 9000 + 4000 / felvételi, de hát ez ilyen. (De ugyanúgy van a MOME-n, KRE-n, tanítónőképzésen is plusz felvételi díj.)

El kell dönteni, hogy megér-e neked ennyit, vagy sem. Gondolom, a populárisabb helyekben az is benne van, hogy talán az összeg vissza fogja tartani a kevésbé motiváltakat.


Mellesleg úgy tudom, hogy lehet szociális és/vagy anyagi helyzetre való méltányosságot kérni, de lehet, hogy ez csak az alap felvételi eljárás 9000 forintjára vonatkozik.


Megértem a felháborodásodat, és mondtam, nekem is kellett fizetnem (kreditekkel nálam kivételesen nem ba**zakodtak, ezért mindenki csodált, szóval ritkaságba ment), de ahogy az én dühöm sem oldott meg semmit, a tiéd sem fog. Ha akarod a BCE-t, ki fogod fizetni azt a pénzt. Ezt ők is tudják. Te is tudod.

A kreditekkel meg szerintem kivétel nélkül mindenhol szívóznak és bármilyen dologról van szó, ami kredittel kapcsolatos, fizetned kell.

2014. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, a kreditekért fizetni kell, ezt megértem. Az a problémám, hogy hiába kellett beadni november 15-ig, és hiába van benne a saját szabályzatukban, hogy 30 nap alatt el kell bírálni, csak azért sem teszik meg, hogy mindenki kifizesse a felvételit - az is, akinek nem fogadták el a kreditjeit, tehát akármilyen felvételit ír, esélye sincs bekerülni -, és így begyűjthessék a pénzt.
2014. dec. 14. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg amit tehetnél, hogy megnézed a felvételi szabályzatban, hogy ebben az esetben nincs-e rá mód, hogy visszafizessék az összeget.
2014. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem írják, de már tervben van, mindenképp meg fogom próbálni, és minden létező helyen panaszt teszek, ha fölöslegesen fizettették ki velem. Köszönöm.
2014. dec. 14. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha nagy ívben elkerülöd a Corvinust, de elsősorban nem e miatt...
2015. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!