Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szak vélemény?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a szakról? Ezt szeretném megjelölni elsőnek, csak nem tudom, hogy mennyire jó ez a szak, illetve, hogy melyik intézményben. BME, BCE, BGF.

2014. dec. 10. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem, érdekes:) Meg szerintem hasznos is. Az intézményekről nyilatkozni nem tudok.
2014. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Sokszor csodálkozom az emberek kérdésein. Pl. kinek mit jelent az ,hogy jó? Ami másnak jó az nem biztos ,hogy neked is megfelel,megfelelő. Érted mit akarok mondani?

Pl. én felteszem azt a kérdést,hogy jó a 41-es cipő vagy az XL-es kabát, vagy a spenót, sertés pörkölt,vagy.

Mind attól függ ,hogy te mit szeretnél . Sikeres szeretnél lenni? mindegy,hogy mit tanulsz vagy tanultál, de abban legyél a legjobb. Sikeres leszel ha te leszel a legjobb vagy a legjobbak közé tartozó közgazdász,kőműves,cipész,szakács,stb. stn. Azon dolgozzál és élj űgy hogy amit teszel,csinálsz ,tanulsz igyekezz a azt a legjobban csinálni,lehetőleg szeretettel,élvezettel.

2014. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Köszi :)


2. A jót úgy értettem, hogy szerintetek érdemes-e tanulni, mert néhány helyen olvastam, hogy büfészak, nem ér semmit stb. mert mindenből csak egy kicsit tanítanak ott. Egy kis menedzsment, egy kis számvitel, egy kis pénzügy.. de nekem a felvi.hu-s leírás alapján tetszik ez a szak.

2014. dec. 10. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
PErsze, alapból mindenből egy kis ez, egy kis az, de ezért van a szakirányválasztás másodévben, ami terület az egészen belül érdekel, abból nem csak kicsit tanulsz.
2014. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4%
Mekibe pont jó lesz.
2014. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Közgazdászként végeztem a Corvinuson, bár másik szakon. Szerintem nem érdemes GM-et tanulni: ha tényleg érdekel a közgazdaságtan, alkalmazott közgazdásznak jelentkezz, ha csak a magas fizetés a cél, jelentkezz esetleg informatikusnak.


A GM-en tanított tárgyak jelentős része - főleg másodévtől - totális kamu (az üzemgazdasági témákra gondolok). Ezzel a végzettséggel többnyire multirabszolgaként végzik a hallgatók, nem rossz fizetéssel, de teljes kiszolgáltatottságban. Telített szak, ami azt jelenti, hogy nagyon sokan kerülnek ki róla minden évben. Ha mindenképp jelentkezni szeretnél, akkor CSAK az általad említett három intézmény valamelyikébe menj, lehetőleg a BCE-re vagy a BGF-re.

A környezet nem stimuláló, a GM-es hallgatók nagy része nem túl érdeklődő a networkinget és jó esetben aktuális üzleti témákat leszámítva.


Szerintem jól gondold meg ezt a választást, és olvasd el Hellertől a "Valami történt" c. könyvet, majd megérted, miért. Csak utána jelölj akármit.

2014. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!