Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhetik arra a 18 év...

Kötelezhetik arra a 18 év feletti nappali tagozatos tanulót, hogy oktatási szünetben is dolgozzon a gyakorlati helyén szilveszterkor?

Figyelt kérdés

(Vendéglős tanuló vagyok, pincér és szakács tanuló is vagyok egyszerre)

Neten találtam egy pdf-et, ami konkrétan leírja azt, hogy mivel nappali tagozatos közoktatásban tanuló vagyok, nem vagyok köteles oktatási szünetekben bemenni dolgozni, hacsak nincs olyan lehiányzott napom/óráim, amit nem igazoltam táppénzes papírral.

Viszont a gyakorlati helyemre hiába vittem be kinyomtatva ezt a papírt, közölték, hogy őket ez nem érdekli, és biztosak benne, hogy mivel már elmúltam 18 éves, lazán behívhatnak dolgozni, ha szükségük van rám, és be is fognak osztani karácsonyra vagy szilveszterre.

Tudok tenni ez ellen valamit? Van valami jogerősebb formája annak, hogy bizonyítsam nekik az igazam? Vagy nincs is igazam?

Köszi


2014. dec. 13. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
fizetni meg gondolom nem fizetik ki
2014. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nemigazán. De ha kifizetnék, sem lennék köteles bemenni, nem? Vagy igen?
2014. dec. 14. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igazából ha kifizetik, akkor már csak bemegy az ember. Egyébként meg ha nem a gyakorlatok x%-a lehet akár igazolatlan is, csak nem árt szólni, hogy nem mész úgyhogy kerítsenek mást, hogy más tanulók ne szopjanak azért mert nem szóltál.
2014. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!