Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mérnökhallgatók miért nézik...

A mérnökhallgatók miért nézik le a jog- és orvostanhallgatókat?

Figyelt kérdés

Főleg a BME-sek. Tisztelet a kivételnek, de miért gondolják azt, hogy a BME-n kell a legtöbbet tanulni és az a legnehezebb szak? Értem én, hogy nehéz, de nem kéne úgy beállítani, mintha a BME szinte elvégezetetlen lenne, a jogot meg az orvosit pedig boldog, boldogtalan el tudná végezni. Pl ezekre a kis képekre gondolok: [link]

Tudom, hogy ez egy poén, de minden viccnek a fele igaz, szóval valamilyen szinten a BME-sek ezt full komolyan gondolják, hogy hozzájuk képest egy jog vagy orvostanhallgató csak a lábát lógatja....



2014. dec. 15. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
meg tobb ilyet
2014. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat első sor: ott vannak a legnehezebb szakok. Ezt akartam írni.
2014. dec. 15. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, annyiban meg kell őket érteni, hogy a gólyatábortól kezdve azt súlykolják beléjük, hogy náluk többet senki sem tanul, de a második is csak legfeljebb feleannyit. De ezt most komolyan mondom: gyakorlatilag egyfajta tömegpszichózis folyik ott.
2014. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem gondolnám, hogy ezt minden BME-s komolyan gondolja:D Orvosin meg az a mondóka járja, hogy "fogász, jogász nem doktor, a gyógyszerész meg nem ember". Néha el is sütöm a jogász barátaimnak, de soha nem gondolom komolyan, ezt ők is tudják. Eszembe nem jutna bármiért is lenézni őket:) Csak egy kis piszkálódás:D


Aki meg tényleg azt gondolja, hogy a BME-hez képest minden laza, annak lehet valami baj a fejével:D

2014. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Póthéten ennyire ráérsz ilyen hülyeségeken kiakadni...
2014. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahonnan ez a kép származik Bmeme egy humorportál.

Sajnos sok embernek nincs humorérzéke.

Én is a BME-re járok és az egészségügyi szakokat nagyon tisztelem legyen az orvos, vagy ápoló.

2014. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

komolyan ezektől a kérdésektől (nem csak itt, hanem bárhol) már falra tudnék mászni. Először is HUMORPORTÁL még mindig. Ráadásul a bme-seknek van, nem másik egyetemnek, ha nem tetszik meg fennakadsz rajta, akkor ne nézd. Biztos vagyok benne h van másik sulinak is ilyen oldala, de mégsem nézegetem mert az nekik szól.

másik dolog pedig h jogászokat és orvosokat szerintem egyik bme-s sem nézi le, sőt pl. orvosokat inkább kifejezetten tisztelik.

az emberek szerintem azt hiszik h bme-sek szektákba gyűlve szidják a többi egyetemet, h milyen könnyű. pedig nem is gondolnátok h mennyire lesz*rják, inkább mindenki a saját dolgával foglalkozik. persze első évesektől mindig lehet ilyeneket hallani, de az vesse rá az első követ, aki elsőévesként nem viselkedett hasonlóan bármelyik egyetemen. (én már voltam jogász gólyabálon, az konkrétan abból állt h "az összes jogász képzés szar, kivéve a miénk". mégsem akadtam ki ezen)


egy szó mint száz: minden tisztelet az orvosoknak és a jogászoknak is. Én (és gondolom a bme-sek nagy része) nem tudnám elvégezni, mert nem akarnék annyit magolni.

2014. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nézd, annyiban meg kell őket érteni, hogy a gólyatábortól kezdve azt súlykolják beléjük, hogy náluk többet senki sem tanul, de a második is csak legfeljebb feleannyit"


Nem kell azt szavakba öntve kihangsúlyozniuk a tanároknak, hogy qrvasokat kell tanulnunk,(már ha a többes számú alany alatt őket értetted),érezzük azt magunktól is, főleg a 14. héten, amit a mellékelt képed illusztrál, ami szerint ekkor sokaknak aludni nincs ideje, mivel az utolsó héten csak így tudják "megmenteni" a félévüket, míg esetleg más intézményekben pont a 14.héten/vizsgaidőszakban esetleg nincs ekkora hajtás, és ők aludhatnak. Btw néha tényleg durva, hogy 5 napon át csak 4órákat alszol, mert csak így tudsz összehozni mindent, és nehéz elképzelni, hogy -mást hallgatóknak- is ugyanígy kell szívniuk, mivel az ott tanulokról mást hallunk, tapasztalunk. De a kép csak a 14.hétre vonatkozik, azon nem kell vitatkozni, hogy a Sote-n, vagy jog is hasonlóan húzós máskor.

2014. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért minket sem kell félteni ilyen téren... :D

[link]

Amúgy ezeket szerintem olyan emberek csinálják, akiknek nincs semmi életük, és az egyetlen dolog, amire büszkék, hogy napi 20 óra tanulással átgurulnak kettessel egy szigón :D

2014. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sote ÁOK másodéves vagyok, öcsém bme mérnökinfós, bátyám bme építészmérnök. Ők nem néznek le, látják hogy többszörannyit szenvedek a tanulással mint ők, és mégis rosszabbak a jegyeim. De egyébként eleve, én még nem tapasztaltam olyat, hogy bármilyen BME-s lenézné az orvostanhallgatókat.


Joghallgató más dolog... Nem akarok senkit lenézni, meg hát nekik is a római jog elég kemény, és utána is vannak még húzós tárgyaik, de nekik már az egyetem során feladatuk, hogy részt vegyenek hallgatói fórumokon, tüntetéseken, mindenféle aktuális, tanulmányaikhoz kötődő eseményen, úgyhogy kicsit több szabadidejük van.


Ettől függetlenül van joghallgató aki 24/7 tanul, és van orvostanhallgató aki minden éjjel bulizik, de ebből mindkettő ritka.

2014. dec. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!