Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell szalagavatóra...

Miért kell szalagavatóra menyasszonyi ruha? Ki találta ki ezt a hülyeséget?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy nem illik farmerba és izompólóba megjelenni, de azért ez nagyon túlzás és képmutatás szerintem. Felesleges rongyrázás. És sokakat ismerek, akiknek anyagi gondjaik vannak, nagyon megterhelő nekik kidobni 20-30 ezer forintot arra a ruhára, amiben csak 10 percig táncol + fodrász, kozmetikus. Mire jó ez egyáltalán?

Különben sem esküvője van szegény, szerencsétlen lánynak, hogy esküvői ruhában legyen.



2014. dec. 21. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem, hogy kötelező a menyasszonyi ruha.

Nekem 2 hete volt a szalagavatóm és a 150 végzősből volt 2 ember kb, akinek habos-babos menyasszonyi ruhája volt és mindenki rajtuk röhögött, hogy nem férnek be az ajtón.

Nem kell méregdrága ruhákat venni, csak elegáns legyen.

Egy egyszerű egyberuha tökéletesen megteszi.

2014. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az én sulimban KÖTELEZŐ a menyasszonyi ruha.
2014. dec. 21. 22:48
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Maga a szalagavató is csak egy felesleges rongyrázás. Nekünk még nem volt ilyen. Az iskolán belül volt egy ünnepség, ahol a 3.-osok feltűzték ránk a szalagot, a diri beszédet mondott és ennyi.
2014. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Azért kell, mert a szalagavató a rongyrázás magasiskolája. Az egész ünnepség tökéletesen értelmetlen, a diákok kb. 80%-a számára semmilyen jelentőséggel nem bír, csak arra jó, hogy ők és a szüleik dicsekedhessenek vele, mennyi pénzt bírnak egyetlen este alatt tök feleslegesen elkölteni.
2014. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

l.-ső.

A mi városunkban kötelező a menyasszonyi ruha vagy nagyestélyi, sőt az idén a fiúknak frakk is. Fizetni kellett egy tánctanárt is, hogy betanítsa a táncokat.

Volt olyan szülő, aki hitelt vett fel, mert nem tudta kifizetni a szalagavató költségeit.

2014. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nekem jövő novemberben lesz szalagavatóm, de anyámnak a hónap közepére sem maradna pénze, ha kidobna fölöslegesen ennyi pénzt egy estéért, ami kb 2-3 óra.
2014. dec. 21. 22:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Hát ez akkor tényleg jó nagy hülyeség. Nem pesti vagyok, de nagyvárosi és a város legjobb gimijébe járok, de hála istennek nálunk nem volt ilyen "kötelező menyasszonyi ruha" baromság. Ennek semmi értelme.

2014. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Én nem is vettem részt rajta, mert feleslege rongyrázás. Itt is mindenkinek fodrász-körmös-kozmetikus-szoli, stb. Undorító volt. Mintha valami szépségversenyre készültek volna (pedig a keringő is nagyon gáz volt, kb. mindenki röhögött rajta).

Speciel szerintem fölösleges, de ha valakinek erre van igénye, akkor élje ki magát és élvezze ki a 10 perces hercegnősdit. :)

2014. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szalagavatóra kell, hanem a keringőre. Aki nem keringőzik, annak természetesen nem kell.
2014. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
A szalagavató alapvetően szep es jó dolog lenne de tenyleg iszonyatosan túl van hypeolva. Tenyleg borzaszto sokba kerul..
2014. dec. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!