Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetem vagy...

Semmelweis Egyetem vagy Debreceni Egyetem?

Figyelt kérdés

Nehézségileg milyen a két egyetem?

Az általános orvostudományi kar érdekelne illetve a fogorvostudományi kar.



2014. dec. 22. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
SE-nek sokkal nagyobb a neve.
2014. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
SE-nek nagyobb a neve, de egyik orvosi sem piskóta. Ajándékba nem adnak orvosi diplomát.
2014. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

A SE-nek kb, csak a neve meg a hallgatói létszáma nagyobb, meg az odajárók egója, az elmondások alapján messze a SOTE a legkönnyebb orvosi az országban, habár hatalmas különbségek nincsenek.

Ami a DE-t illeti odajárókat érdemes megkérdezni, mert az ő tanrendjük nagyban eltér a másik három egyetemétől, van blokkos oktatás és társai.

2014. dec. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Ó és még egy megjegyzés, a SOTE-s diplomának csak laikusok körében, valamint Pesten van nagy neve. Vidéken nem biztos, hogy tapsikolni fognak örömükben ha meghallják, hogy Pestről jöttél, mert sok a negatív tapasztalat a pestiek túl nagy egója miatt.
2014. dec. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
PE (Pécsi Egyetem) nem jó?
2014. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Meg még ott van Szeged
2014. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
67%

csak olyanok mondanak ilyeneket a semmelweisről akiket nem vettek fel..:D


egyépként , hogy vmi építőt is irjak, a sote nagyon magasfokú képzést ad, viszont nagyon elkötelezettnek kell lenni hozzá és brutalisan sokat kell tanulni.:D viszont sokat ér a diplomája. nagyon .:D

2014. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

"csak olyanok mondanak ilyeneket a semmelweisről akiket nem vettek fel..:D"


Vagy olyanok, akiknek egy tipikus SOTE-ra járó bunkó betolta nagy flegmán, hogy ja, ti csak Pécsre jártok... És számos ilyen esetről hallottam.

2014. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Ami pedig a magasfokú képzést illeti patkányfarkat darabolni biztos megtanítanak élettanon, embereket gyógyítani kevésbé és ez sajnos az összes orvosira igaz nem csak a SOTE-ra. Magyarországon az orvosképzés elméleti oktatás terén tényleg nagyon jó, de önmagában kalap sz.rt sem és a hulladék gyakorlati oktatás mellett. És ha azt mered mondani, hogy a klinikai modulban nálatok jó a gyakorlati oktatás akkor pofán röhöglek. :-D
2014. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
En debrecenbe jarok FOKra. Teljesen elegedett vagyok, szerintem a gyakorlati oktatas is nagyon szuper bár mással össze hasonlitani nem tudom. teljesithetok a kovetelmenyek annak aki elhivatott. Nálunk a felezo bálon kb az eredeti évfolyam 40%a kapott 'feldiplomat' anno. Nem tudom a tobbi egyetemen milyen az arány. Fogalmam sincs mi az a "blokkos oktatás" ami elvileg van nálunk (?). Egyebkent az egyetemi élet itt nagyon élhető közel van mindenhez az egyetem, Debrecen maga is nagyon élhető város szóval esetleg ezt is vedd figyelembe amikor döntést hozol. Egyébként azert azzal egyet értek h a SOTEnek van a legnagyobb neve. De nem hiszem h barmelyik egyetem is a 4 kozul nehezebb v könnyebb lenne mint a másik.
2014. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!