Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőbeli ELTE? Melyiket...

Jövőbeli ELTE? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Földrajz-történelem szakos tanár vagy Meteorológus szeretnék lenni


Kedvelem a gimnáziumi életet, szívesen maradnék

itt akár más szerepben. Gyakran tartok

kiselőadásokat volt, hogy órát is,

osztálytársaim szoktak dicsérni, hogy a

feleletemből egészítik ki a jegyzeteiket. Ha

normális fizetés lenne, akkor szinte biztos

tanárnak mennék.


A meteorológiánál sajnos attól tartok,

belebuknék a matekba. Átlagos szinten még

okê de így is néha elmegyek különtanárhoz,

hogy elmagyarázza az aktuális anyagot.

Milyen kemény a matek?


Ezen kívül még filozófiát tanulnék, de

tudom abból képtelenség normálisan

megélni, így ha dolgozok, munka mellett

van rá lehetőségem és még akkor is érdekel,

levelezőn elvégezném.


De a fent említett lehetőségek közül

választanék elsősorban, csak nem tudok.


Diplomával a kezemben mennyire nehéz elhelyezkedni? Meg lehet

belőle élni? (itt elsősorban a meteorológusi

fizura gondolok)


Kérdésben is utaltam, hogy az ELTE-re szeretnék menni.


17 éves vagyok jövő tanévben kell leadnom a

jelentkezési lapom, addig szeretnék

mérlegelni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 25. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A filozófiaával nem lehet elhelyezkedni, a meteorológiával szintén nem, ezek gyakorlatilag nem piacképes szakmák. Az egyetlen lehetőség ilyen szakok esetében, hogy mindenkinek benyalsz az első pillanattól kezdve, ahogy beiratkoztál, plusz még jól is tanulsz és akkor esetleg lehet állásod.

A pedagógus pálya nem fizet sokat, de jobbak az elhelyezkedési esélyeid, tervezhetőbb pálya, ez alatt azt értem, hogy tudod, hogy majd egy iskolában fogsz tanítani, (sok szak esetében (pl.: filozófia) ki tudja mit fogsz majd kezdeni a diplomáddal) plusz van nyári szünet, sok más pozitívum nincs benne, nézd meg a pedagógusok bértábláját. Jelenleg is létszámleépítések vannak, persze a jövőben ez változhat. Egyébként nem akarnak sokan tanítani, tehát nincs akkor verseny, mint más szakmákban.

2014. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan szakmát válassz, amiről te magad is el tudod képzelni, hogy mivel foglalkozik. Sajna akadnak életképtelen szakok a jelenlegi oktatási rendszerben (a-mindnehol tanítanak mindenfélét, így a színvonal elmarad sok helyen b-minden kis marhaságnak külön szakja van)

A tanári fizetés nem álomfizetés, de a szakképzett és jó tanárok után kapkodnak, meg azért egy jobb középiskolában/főiskolán már azért mondhatni megfizetik a színvonalas tanári gárdát. Jelenleg a jó tanár hiányszakma, ami számodra pozitív dolog lehet. (Ha a pénz nem elég, még mindig lehet mellette valamilyen magánvállalkozásod. Itt pl. a maszek nyelvoktatásra, korepre gondolok, de szappankészítéstől tűzijátékozáson át akármi lehet, amit később be mertek vállalni.)

2014. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem legyél tanár. Szerintem az a fő gond most sok tanárral és ezért gyenge színvonal, mert nagyon nem érdekli őket maga az amit tanítanának. Szóval nagy szükség lenne olyanokra, akik szeretik is a tananyagot érdekli őket. Mert ég és föld egy ilyentől tanulni, mint olyantól, aki csak azért van ott, mert szereti a gyerekeket...


Az is egy lehetőség, hogy a filozófiát felveszed pluszban. és akkor olyan középsuli mész ahol taníthatsz azt is.

2014. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, írok privátot, elsőéves földrajz-töris vagyok az Eltén :)
2014. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!