Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jó a sorrend amit...

Szerintetek jó a sorrend amit összeállítottam? (Középsuli választás)

Figyelt kérdés

Informatika téren szeretnék továbbtevékenykedni, Budapesten élek.

4.4 volt az átlagom hetedig év végén, most nyolcadik félévkor kb. 4.2-4.5 között lesz.


A felvételit 70-85 pont között írom meg szerintem szóval lehet meglesz a 80 pont.


Szerintetek jó amiket írtam suliknak továbbtanuláshoz?

Nagyon félek, hogy itt rontom el az életemet a kezdeteknél:


- Madách Imre Gimnázium (Német kezdő nyelvi előkészítő tagozat) (külön járnék infóra mellette) (100% hogy nem vesznek fel)

- Szent László Gimnázium (Emelt szintű informatika)

- Corvin Mátyás Gimnázium (pótsuli)


Tudnátok adni ötleteket, milyen sulit javasolnátok még nekem?



2014. dec. 28. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nem ismerem a Pesti sulikat, de ha most te úgy látod hogy valószínűleg infoval szeretnél foglalkozni akkor jó ez a sorrend. Ha német előkészítő se baj, mert nyelvet tanulni sose rossz. Azért megy az ember gimnáziumba, mert nem tudja mit akar kezdeni magával. Szerintem nem lehet elvárni egy 14 évestől, hogy kitalálja mivel szeretne foglalkozni egész életében. Ha gimiben vagy tanulsz mindent és ha netán mégse az infó érdekel könnyen át tudsz térni más irányokba. Szóval az életedet nem fogod elrontani nyugodj meg. :) Először én is infon keztem aztán nem tetszett átmentem általánosra. Sokáig utána úgy volt hogy nyelvekkel szeretnék foglalkozni aztán 4. félévkor rájöttem hogy mérnök, vagy egészségügy. Végül a mérnök nyert de ezekből semmi hátrányom nem származott eddig :) Szóval nyugi! :) Ha tudod mi akarsz lenni az azért jó mert rákoncentrálhatsz egyből arra. De a többit se hanyagold el mert lehet 4. félévbe kitalálod, hogy balettáncos akarsz lenni. Ezekre figyelj oda és semmi baj nem lesz! :)
2014. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az info érdekel, akkor matekra és info/fizika fakra menj. A matek az alap és megkerülhetetlen. Mellette még az angol nagyon fontos.
2014. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Köszönöm szépen, megnyugtattál :)


2. Válaszoló: Angolra sajnos nem mehetek, mivel nem tanultam csak németet (igaz, angolból jobb vagyok mint németből, de sajnos nem vesznek fel angol tagozatra).


Matekból 5-ösre állok, fizikából meglehet még az 5-ös.

2014. dec. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!