Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit érdemes manapság tanulni?...

Mit érdemes manapság tanulni? Milyen szakmát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, szakközépiskolában végeztem, Ügyviteli alapismereteket tanultam. (Titkári ismeretek, levelezés, gépírás, szakmai német nyelv). Sajnos, a saját hülyeségem miatt, nem tanultam tovább, halasztottam. Dolgozni kezdtem, érettségivel, hiába szakmai, nem nagyon lehet elhelyezkedni. Gondoltam, tanulok egy szakmát, nyelvvizsga, aztán jöhet a főiskola/egyetem. Manapság mit érdemes tanulni? Sok minden érdekel, de inkább reál beállítottságú vagyok. Érdekelnek a mérnöki szakok, sőt még számomra is meglepő, de a környezetvédelem, természetvédelem is. Nagyon szeretem az informatikát, matekot, fizikát és szerencsére jó is voltam/vagyok belőle. Érettségi után jelentkeztem ugyan egy OKJ-s tanfolyamra, környezetvédelmi technikus, de sajnos nem indult, kevés volt a létszám. Szerintetek merre tovább? Előre is köszönöm!

2014. dec. 28. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Valamilyen mérnöki pályán indulj el, ha reál beállítottságú vagy. Azt hiszem van olyan, hogy környezetmérnöki szak, nem tudom mennyire keresett, de ez közel állna az érdeklődésedhez.
2014. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!