Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnököm azt mondta, ha...

Osztályfőnököm azt mondta, ha érettségi évben félévkor megbukok egy érettségi tantárgyból, akkor abból nem érettségizhetek. Ez igaz vagy csak rám akart ijeszteni, hogy kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
Magániskoláról van szó, nem tudom ez számít-e.

2015. jan. 3. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem egyetemről van szó. Itt még a 2 fél éves eredményt veszik figyelembe.

Persze ha a második félévben is megbuksz.......

2015. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak rád akart ijeszteni. Bár ezt én inkább úgy mondanám, hogy hazudott neked.
2015. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
mindentől függetlenül tényleg szeretnéd hogy a felvételidben a féléves bizidnél egy tárgyból az legyen bent hogy karó?
2015. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Felvételidben? Miről beszélsz, gyerek? Lehet, hogy te nyolcadikos vagy, vagy hetedikes, de a kérdező speciel 12.-es!
2015. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó szándékkal hazudott. :)

A 3. válaszoló szerintem az egyetemi/főiskolai felvételire gondolt.

2015. jan. 3. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát az egyetemi felvételin senki nem kíváncsi a te félévi értesítődre.
2015. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A magániskolában ugyanazok a szabályok érvényesek, mint máshol. Csak az év végi bukás lehet akadály. Az érettségi jelentkezést a félévi értesítő után kell leadni. Ha bármi hasonló trükkel próbálkoznak, kérdezzél, mielőtt aláírod, mert utólag már sopánkodni kár. Jó szándék ide vagy oda, nem helyes félrevezetni a tanulókat a jogszabályokkal kapcsolatban. Fontos tudni, hogy a jelentkezés teljesen a tanuló dolga, az iskola nem állíthat fel külön szabályokat.
2015. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2015. jan. 3. 22:38
 9/11 anonim ***** válasza:

De ha vlki nem érettséi tárgyból bukna, olyankor

mi van? Attól még mehet érettségizni?

2015. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az leérettségizik előrehozottan az 5 tárgyból, de csak akkor kapja meg a bizonyítványt, ha előtte teljesíti a bukott tárgyból a javítóvizsga követelményeit.
2015. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!