Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben különbözik a nappali...

Miben különbözik a nappali képzés a levelezőtől?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosi főiskolára szeretnék jelentkezni tanító képzésre, viszont semmi sem biztos, így nem alapozhatok arra, hogy összejön. Más tervem nincs érettségi utánra, hiszen munkát nem hiszem hogy kapnék képesítés nélkül.

Arra gondoltam, hogyha a kisvárosi fősuli nem jön össze, akkor elvégzek egy pesti főiskolát levelező szakon.

Annyit tudok a nappali képzésről, hogy általában naponta kell bejárni a diákoknak, de nem mindenkinek, és csak arra az előadásra amelyikre szeretne. A vizsgákat ott írja, ott jegyzetel.

A levelező szakon milyen sűrűn kell bejárni? Hogyan kapják meg a diákok a tananyagot? Hogyan vizsgáznak?

Nagyon érdekelne mindenféle részletes beszámoló, a legapróbb információig. Akár privi is jöhet.

Szerintetek levelező mellett lehet valamilyen más, rövid képzést végezni, h esetleg utána dolgozhassak?


Köszönöm!

18/L



2015. jan. 6. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
OKJ képzésben még nem gondolkoztál? Ha mindenképp akarsz fősulit, akkor egy átmeneti, gondolkodó időszaknak mindenképp megéri egy OKJ-t megcsinálni. Főleg, mivel az 1. ingyen van.
2015. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Aztán utána majd eldöntöd, hogy mit szeretnél igazán.
2015. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az 1. ingyen van? Ezt nem is tudtam. Igazából gondolkodtam rajta, mert jó lenne minél előbb dolgozni, önállósodni, vagy esetleg még besegíteni itthonra.

De lebeszéltek róla, hogy inkább fősulira menjek, hisz utána nehéz lesz visszaszokni a tanulásba.


Szerinted milyen képzésre érdemes ott jelentkezni?

2015. jan. 6. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Gépészmérnöknek tanultam levelezőn.


egy félévba kb 6 alkalommal kellet bejárnunk péntek szombat péntek reggel héttöl este hétig szombaton héttöl négyig kb. Ha valamelyik tantárgyal elmaradtál az szivás volt. Mert utána mindig mindennel ütközöt.


A vizsgák ugyan azok voltak mint nappalin ugyan az a rendszer is. Igazábol minden ugyan az mint nappalin csak sokkal keveseb óraszám mellet követelik majdnem ugyan azt.

2015. jan. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy minél hamarabb szerezz diplomát. Az OKJ szerintem időhúzás.


A levelező szükség esetén működőképes, de célszerűbb az első diplomát nappalin megszerezni, mert úgy hatékonyabb és könnyebb.

2015. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!