Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Corvinuson a biomérnöki?

Milyen Corvinuson a biomérnöki?

Figyelt kérdés
Megosztó véleményeket hallottam róla es kíváncsi lennék, hogy akiknek van tapasztalatuk, azoknak mi a véleményük.

2015. jan. 8. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a Corvinus egész Budai Campusza nagyon gyenge színvonalú kváziegyetem. Régebben a kertészképzése még talán nem volt olyan rossz, bár sohasem volt élvonalbeli inkább gyakorlatias, de az utóbbi 5-10 évben az is folyamatosan csúszik lefelé. Soha semmire sincs pénz, nincsenek komoly tudományos projektek, alig nyernek el pályázatot, nincsenek komoly nemzetközi kapcsolataik, nincsenek sem külföldi hallgatóik, sem külföldi oktatóik. A korábbi még viszonylag jó oktatói szétspricceltek más egyetemekre vagy külföldre, a helyüket azzal töltötték be aki éppen akadt.


A biomérnök képzést megélhetési okokból indították, soha nem volt hátterük ebben.

A BCE biomérnök képzés nagy része kertészeti növények mikroszaporítását (szövettenyésztés), valami kis növénygenetikát és növényélettant jelent, komoly molekuláris biológiai laborjaik nincsenek, bioinformatikához nem értenek, élvonalbeli kutatásaik nincsenek.


Ha biomérnök vagy bármi hasonló igazi biológiai szakember szeretnél lenni, akkor a BME, ELTE, SZIE képzéseit javaslom, a vidékiek közül pedig talán leginkább Szegedet.

2015. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én oda jártam élelmiszermérnökire, és teljesen igaza van az első válaszolónak. Annyit még hozzá tennék, hogy én nem tanultam halálra magam, elég egyszerű volt jó jegyeket szerezni, és biomérnökök szájából hallottam (meg egyébként láttam is), hogy ők még kevesebbet tanulnak, mint mi.
2015. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor az felejtős, hogy a mesterképzést bme-n megcsináljam utána? Valószínűleg akkor gyenge ahhoz...
2015. jan. 11. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de az biztos, hogy ha fel is vesznek, nagyon megszenvednél vele.
2015. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!