Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak érettségi után?

Mit csináljak érettségi után?

Figyelt kérdés
Jó jegyeim vannak. Remélem az érettségi is elfogadható lesz. Viszont ami kicsit is érdekelne (több dolog is van), állami biztos nem vesznek fel. Fizetősre nem szeretnék menni, mert nem várom el, hogy fizessék másrészt ők sem fizetnék, mert szerintük nem fizetnek vagyonokat, mert én nem tanultam rendesen. Azt mondják megyek dolgozni, ha nem megyek sehova. Mégis hova vennének fel érettségivel? Közmunkára küldenének? (ez nagyon komoly) Nagyon nem várom a tanév végét.
2015. jan. 9. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Tanulj valami OKJ-t, vagy valami szakmát...
2015. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Lehet köcsögül hangzik, de én nem hiszem el, hogy egy 18-19 éves érettségi előtt álló ember el tudja dönteni, hogy mivel akar foglalkozni egész életében. Menj valami olyan szakra amire van kereslet, ha nem szereted akkor is. A munka nem kívánság műsor és pár év után úgyis minden unalmas lesz.
2015. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is menj továbbtanulni, ha tetszik, ha nem és, ha kell önköltségesre, veszel fel diákhitel 2-t. Én is arra megyek idén, pénzügy és számvitelre.


Én 1,5 évemet szartam el eddig hülye OKJ-n, egyszerűen nem érnek semmit. A hülye fejemmel pedig csak vegetáltam eddig. Dolgozni nem mentem, mert én ugye nem fogok dolgozni gyárban, meg közmunkán (itt helyben érettségivel másra nincs lehetőség), aztán elment 1,5 évem a semmivel. Most jött meg az eszem és kezdtem el 1000-rel tanulni, hogy újraérettségizzek és szeptembertől BGF-en kezdjek.


Csak jó tanácsként mondom, mert gyorsan elmennek az évek a semmittevés közepette.

2015. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Először is önts magadba valami önbizalmat, és fejezd be az önsajnálatot! Ember, azt írod, jó jegyeid vannak, valszeg az érettségid is jó lesz. A felvételi pontjaid meg az érettségit és a jegyeidet jelentik, tehát nem értem, miért ne vennének fel állami támogatottra. Max bejelölsz egy mentőszakot, arra az esetre, ha nem vesznek fel első helyen, esetleg suli után egy évet megpróbálsz dolgozgatni valamit, újraérettségizel, és újrafelvételizel, hogy bejuss egy olyan szakra, ahova szeretnél.

De most komolyan. Még fél év hátravan a tanévből, gőzerővel készülnöd kellene az érettségire, remélned, hogy csoda történik, és bejutsz, és be tudnál jutni, ha minden energiádat belefektetnéd, ehelyett a Gyakorin nyafogsz?

Nyomás tanulni, tedd oda az érettségit májusban, és nem lesz probléma azzal az év végével.

2015. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!