Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek emelt angolra...

Szerintetek emelt angolra vagy 5 évfolyamos angolra érdemes menni?

Figyelt kérdés

ugye az emelt angolon magasabb óraszámban tanulnám az angolt.

az 5 évfolyamoson pedig az első évben heti 11 órában, a többi évben pedig ugyan úgy emelt szinten.szerintetek?


2010. febr. 6. 19:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy rendezvényszervező,lakberendező vagy ügyvéd esetleg ügyész szeretnék lenni.(még nemtudom, de inkább az ügyvéd felé hajlok.állítóla rendezvényszervezőkből túlképzés van.)ezek után mit gondoltok?:D
2010. febr. 6. 19:48
 2/17 anonim válasza:

ügyvédekből is dunát lehetne rekeszteni, de mindegy... :-D


Ha jól értem, akkor a nyelvi előkészítős abban különbözik az emelt angolostól, hogy a nyelvi előkésítősben van +1 év nagyonemelt angol...


Ezt neked kell eldöntened, kell-e neked az az egy év felzárkóztatásra, stb., vagy nem...

2010. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
én olyan angol tagozatra mentem, ahol volt egy úgynevezett 0. év, és heti 15 angolórám volt. Kifogtam két olyan tanárt hogy alig tanultunk, és annyira egy pazarlás az az év az életemből hogy az hihetetlen:D utólag nem mennék ilyenre, az igaz hogy valamilyen szinten megtanultam angolul, és most a következő év végén már megyek középfokúzni, de szerintem az emelt angol is felkészít középfokú szintre.
2010. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

hát.4 éve tanulok angolt,de nem vmi intenzíven mert nemjó a tanár...:S

akkor azt, hogy mi szeretnék lenni,tegyük félre mert még nem tudom.a lényeg, hogy nem igazán szeretnék Mo-n. maradni...valszeg mennék rokonokhoz Ausztráliába.ugye oda meg kell az angol...

2010. febr. 6. 20:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Az 5 évesen még néhány órát is angolul tartanak,de az első év nagyon könnyű, mert nincs sok óra.ÉN az emelt angolra mennék, mert szerintem 1év minusz, de te tudod.
2010. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem lebeszélni akarlak, de annyi ügyvéd van Magyarországon, hogy az valami elképesztő.

Rengetegen végzik el a jogot, de sokan nem dolgoznak a szakmájukban, mert nem lehet elhelyezkedni ez sajnos így van.


Nyelvvel többre mész. Ha eljársz külön tanárhoz, és emelt angolra mész ami négy éves, akkor is meg lehet tanulni egy nyelvet. A nulladik inkább időpazarlás...

2010. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

azt,hogy mi leszek még nem igazán tudom.ez az ügyvéd dolog csak egy ötlet volt...viszont az tuti, hogy elmegyek Mo-ról...viszont akkor meg jobban megéri a 0.,vagy nem?

egyébként a magántanár az zűrös lenne,ugy hogy koleszos lennék...

2010. febr. 6. 20:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Igazán megtanulni angolul úgyis akkor fogsz, amikor már külföldön élsz. Fölösleges az ötéves, csak egy évvel tovább kell az iskolapadban ülni, de ugyanazt a nyelvtudást négy év alatt is megszerzed emelt óraszámos osztályban.
2010. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nyelvi előkészítős vagyok, de naon megbántam h erre jöttem :S Jó, 1. év könnyű volt meg jól megtanultam a nyelvet, de idővel elfelejtettem :S Egyedüli pozitívum, h jó az osztály... Am idén érettségizhetnék, és fáj a szívem látni az évfolyamtársaimat, ahogy már tervezgetik az egyetemi életet...
2010. febr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Én 5 évesre jártam, és egyáltalán nem bántam meg, mert több óránkat is angolul tartották (biosz, föci, infó, civilizáció, és volt angol anyanyelvű lektorunk is). Igaz, hogy pl bioszból nagyon sok szó most feleslegessé vált, de legalább ezeken az órákon is gyakoroltam az angolt. Az az 1 plusz év... hasznos is volt, na és így legalább később kezdek el dolgozni. :P
2010. febr. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!