Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abszolutórium után meddig van...

PussyFart kérdése:

Abszolutórium után meddig van lehetőség szakdolgozat leadásra, illetve záróvizsga letételére?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek 2011-ben szűnt meg a hallgatói jogviszonya. A szükséges krediteket megszerezte, de a szakdolgozat írásánál elakadt. Aztán elkezdett dolgozni és elment az idő. Szeretnénk tájékozódni, hogy van e erre valami szabály, határidő, hogy abszolutórium teljesítése és szakdolgozat leadása között mennyi idő telhet el? Van még lehetőség?

2015. jan. 19. 09:27
 1/4 anonim válasza:

Hello!

Ez törvényileg van szabályozva? Én a helyében mindenképpen az adott iskola tanulmányi osztályán érdeklődnék. Ne hagyja annyiban!

2015. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyetem hatályos TVSZ-ben (Tanulmányi és Vizsgaszabályzat) benne kell hogy legyen, a mi egyetemünkön (Testnevelési Egyetem) 5 év telhet el maximum az abszolutórium megszerzése és a záróvizsga időpontja között, utána záróvizsga már nem tehető (ebben természetesen a szakdolgozat leadása is benne van, hiszen az feltétele az államvizsgának)...
2015. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia, végülis mi lett? Lediplomázott? Mi volt a menete a dolognak? Köszi a választ előre is
2021. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég sok idő eltelt azóta, úgyhogy pontosan nem tudom, hogy a szabály hogy szól és hogy általánosan van-e valami, de gondolom a TVSZ rendelkezik ahogy írták fentebb. Az biztos, hogy bement megkérdezni, és az lett a vége, hogy jelentősen változott a tanterv, ezért több félévet, vagy akár egy teljes alapképzést újra kellett volna járnia. Persze a tantárgyai többségét beszámították volna, de a féléveket akkor is ki kell fizetni, és időben meg energiában se túl fasza ezzel még 3 évet foglalkozni mondjuk. Úgyhogy sajna elengedte.
2021. jan. 7. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!