Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem, vagy...

Debreceni Egyetem, vagy Eszterházy Károly Főiskola?

Figyelt kérdés
Idén megyek továbbtanulni, de még nem döntöttem el 100%-osan, hogy hova. Ami biztos, hogy médiával szeretnék foglalkozni, és számomra a közelben csak Eger és Debrecen jöhet szóba. Debrecen szimpatikusabb minden szempontból, viszont oda kommunikáció és médiatudomány szakra tudnék csak bejutni, felsőoktatási szakképzésben. Egerben viszont a mozgóképkultúra és médiaismeret alapszakra (ami ugye diplomát ad) alacsony a ponthatár, és valószínűleg felvennének (tudom, felvételizni is kell). Mire megyek többre? Debrecenben egy szakmával, vagy Egerben egy diplomával? Több embertől olvastam az oldalon, hogy az EKF-es diplomával kitörölhetem a... de valóban így van ez?

2015. jan. 20. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

AZ EKF-en nem ponthatárfüggő. Lehet 280 vagy 460 pontod is, csak a gyakorlati vizsga eredménye számít. Annak az eredményét duplázzák, a plusz pontok sem számítanak bele.

Attól függ, hol laksz. Debrecenben nincs lehetőség dolgozni később a területen, viszont Egerben sem igazán. A DE-BTK viszont egész jó hírű. Neked kell dönteni mihez értesz inkább, kommunikációt és médiát, azon belül meg gondolom eldöntötted hogy kommunikátor vagy moderátor érdekel-e jobban. Ha a magyar nyelvben otthonosabban mozogsz, szeretnél a jövőbeli munkahelyeden kommunikációs beosztásban dolgozni, az éri meg jobban. Viszont nézd meg a Kaposvári Egyetemet is, ott is vannak hasonló szakok, és én onnan csak jót hallottam (ismerősöm oda járt egy szakra). A koli mindhárom városban jó, illetve vannak jobbak. :) Szóval azon nem múlik, ha még fontos mérlegelési pont lenne.

2015. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Egyik szak se igazán piacképes, tehát abban igazuk van, hogy alapesetben kitörölheted mindkettővel, viszont ha szorgalmas vagy, van egy fix célod amiért igyekszel még végzés előtt tenni (jóban vagy a tanárokkal, jó helyekre igyekszel gyakorlatra bejutni, ha kidobnak az ajtón visszamászol az ablakon), vagy egyszerűen vannak ismerőseid olyan helyen ahová segítenek helyezkedni, jó bármelyik.

Debrecennek valóban jobb híre van, bár a kommunikáció szakot akár az Eltén is végezhetnéd, úgyis lesznek akik le-komédiaszakosoznak.

2015. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az Eszterházyt nem ajánlom. A tanárok hozzáállása (egy részüknek) borzasztó. Én otthagytam, és átmentem BGF-re. Többen otthagytuk egyébként, szóval aki teheti jól gondolja meg hova adja be... a színvonal ott nem magas.

Ha valami még érdekelne, írj privátot, esetleg tudok segíteni.

2015. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első:


Polgáron lakok (Hajdu-Bihar megye), így Kaposvár nagyon nagyon messze volna. Ha a DE-re megyek, akkor moderátor mellett döntök, az jobban érdekel.


Második:


Elég eltökéltnek tartom magam ahhoz, hogy sikeres lehessek ezen a szakon, nagyon motivált vagyok, már évek óta próbálkozok a videózással, könyveket olvasok a témában (pl. Szabó Gábor: Hogyan kommunikál a film c. könyvéből rengeteg mindent tanultam) és úgy általában véve nagyon nyitott vagyok, és szorgalmas ha erről van szó. Persze sosem tudni mire fogom vinni vele, de pozitívan kell hozzáállni, meg persze tenni is kell érte. :)


Harmadik:


Nem is várom el a legmagasabb színvonalat, örülök hogy egyáltalán találok olyan felsőoktatási intézményt, ahová van esélyem bejutni államira (a magam 3,5-4,0-es átlagával), ha lenne rá lehetőségem, egyértelmű, hogy mennék a DE-re, vagy valahová Budapestre, de ezek nem annyira reálisak az én esetemben, a debreceni FOSZos képzést kivéve.

2015. jan. 20. 21:08
 5/25 anonim ***** válasza:
Még tudnál emelt érettségit tenni...
2015. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Emeltezek is angolból, úgy számoltam kb. 340 pontot
2015. jan. 21. 18:07
 7/25 anonim ***** válasza:

Szabad bölcsészet kommunikáció és médiatudomány szakirány?

Simán bejutnál, és nagyon hasonló a komm. média szakra, csak alacsonyabb a ponthatár, de a diploma ugyanúgy jár. Az alapozó tárgyak mások kicsit, annyi.

2015. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem tudom, tényleg jó alacsony a ponthatár, de a szakleírásban nem túl biztató amit írnak:


A kommunikáció és médiatudomány szakirányon végzettek áttekintést kapnak a társadalmat működtető kommunikációs rendszerekről, azaz a társadalmi kommunikációról mint társadalmi alrendszerről, valamint ennek fontosabb intézményeiről és színtereiről. Ennek alapján felkészültek a társadalmi kommunikáció elemzésére, vizsgálatára és a társadalmi kommunikáció alapvető intézményeiben kommunikációs munka végzésére – ennyiben tehát a képzés kommunikátori képességek kialakítását is megcélozza. Ez azért is fontos, mert a kommunikációs szakemberek jelentős része munkája során például közvetítő, társadalmi segítőként, PR-szakemberként mások kommunikációjának fejlesztésén dolgozik.


Vagy én nem értem, vagy ez egyáltalán nem foglalkozik azzal ami engem legjobban érdekelne, a konkrét mozgókép készítés.


Egyébként voltam nyílt napon Egerben, és nagyon szimpatikus a suli, hihetetlen jól felszerelt médiás téren, elképesztő stúdiók vannak, sokkal jobbak mint amilyeneket a debreceni nyílt napon láttam. De azért jó, hogy tudok erről a szabad bölcsészet szakról, megfontolom, hogy beírjam 2. vagy 3. helyre ha nincs más.

2015. febr. 6. 21:03
 9/25 anonim ***** válasza:
van filmelmélet szakirány is tudtommal
2015. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Milyen a felszereltsége az EKF-nek? Én sajna nem tudtam elmenni a nyílt napra, elmondanád?
2015. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!