Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak abban az iskolában...

Csak abban az iskolában érettségizhetek, ahova épp járok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

A tavalyi évben érettségiztem gimnáziumban, nem vettek fel egyetemre, így újra szeretnék érettségizni. Jelenleg OKJ képzésre járok, épületgépész technikus tanuló vagyok egy szakközépiskolában.. Most akkor a szakközépben kell érettségiznem? Vagy mehetek vissza a régi sulimba, gimibe érettségizni? Mégiscsak ott szeretnék, ott ismernek a tanárok.. stb.

Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 20. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ott, ahol tanulói jogviszonyod van.
2015. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan érettségizhetsz a régi iskoládban.Bármelyik iskolában újra teheted az érettségit,amelyiket választod. Ez szabályos,én is a régi iskolámban érettségiztem újra, onnan tudom.
2015. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miközben egy másik, érettségit is adó iskolának voltál a tanulója, kettes? Vagy talán mégsem...?
2015. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

2-es vagyok.

Így leírva meglepő módon nehéz hangsúlyozni a dolgokat ;)

Én is ott érettségiztem újra,ahol eredetileg egyszer már leérettségiztem.De már nem voltam az iskola tanulója. A kérdés pedig az volt,hogy érettségizhet-e újra a régi iskolájában,ha már nem jár oda.A válasz még egyszer:Igen.

2015. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdés nem az volt. A kérdés az volt, hogy érettségizhet-e annak ellenére a volt iskolájában, hogy jelenleg egy másiknak a tanulója. Nagyon nem mindegy!!!
2015. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válasz a helyes, a #2-#4 ROSSZ. Kedves tőled, hogy érettségiztél, de azért attól még nem tudsz mindent, és nem kéne félrevezetned az embereket.


A kérdés az volt, hogy csak abban az iskolában érettségizhet-e a kérdező, ahova épp jár, és erre a kérdésre igen a válasz, nem az ellenkezőjére. Akinek tanulói jogviszonya van érettségiztető iskolában, csak a saját iskolájában jelentkezhet. (Ez nem vélemény vagy élmények kérdése, hanem kormányrendelet.)

2015. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Sajnos en is igy hallottam.. :/
2015. jan. 21. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!