Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bejutni a Német...

Van esélyem bejutni a Német Nemzetiségi Gimnáziumba Budapestre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsősorban ebbe a gimnáziumba járók segítségét szeretném kérni. Ugye én most járok nyolcadikba és a XX. Kerületi Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégiumba szeretnék menni. Először a haladó német (02) tagozatot jelöltem meg, aztán a kezdőt (01). A felvételi eredményeim: magyar 38 pont, a matek 27 pont. Ez ugye összesen 65 pont. Ezenkívül viszek még 50/48 pontot a tanulmány eredményeimmel, így már van 113 pontom. Na most ha 40 pontos lesz a szóbelim, akkor van 153 pontom. Szerintetek van esélyem? Ami a bejutást segíti, hogy alapfokon tudok németül (oklevelem is van róla), ezenkívül nyelvtanból, irodalomból, biológiából dicséretes lettem, vannak még okleveleim és ugye idén a matek egy kicsit nehezebb volt az átlagnál. Vélemény?

#Budapest #nyelv #nyelvvizsga #felvételi #8. osztály #2015 #oklevél #XX. kerület #DNG #XX. Kerületi Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium
2015. jan. 23. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia szerintem simán bejutsz,ha szóbelin jól szerepelsz (és szerintem jól fogsz szerepelni,tekintve a dng-s okleveledet)

Barátnőm lánya ennél egy sokkal rosszabb ellenőrzővel,felvételivel és egy A1-es vizsgával bekerült,mert nemzetiségi suliba járt,beszélni is tudott,csak a vizsgáját rontotta el.

2015. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Azt nem tudnád esetleg megmondani, hogy a szóbelin miket kérdeznek körülbelül?
2015. jan. 23. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Van esélyed, de azért ne vedd készpénznek a bejutást. (a matek tavaly se volt könnyebb, sőt mindegyik évben ott érnek el kevesebb pontot)

A haladó csoportba a magyar 38 pontod nem számít, úgyhogy ott a német írásbeli és német szóbelivel kell számolni. A haladóba jelentkezők kb. 70 %-a kéttannyelvű vagy nemzetiségi általános iskolából jött tavaly. Tehát az alapfokú nyelvi ismereteddel nem biztos, hogy Te leszel a legjobb. De ennek ellenére nem reménytelen. Én sima általános iskolában tanultam 5 évig németül és az írásbelim és szóbelim is nagyon jól sikerült (+ a matek is). Elsők között vettek volna fel. (én végül másik iskolába mentem)

A szóbeli nem nehéz. "Csak" beszélgettünk magyarul és németül. Néhány jó tanács! Ne izgulj! Légy határozott). Nem ezen múlik az életed! (Gondold ezt!)

Én szóbelire bementem egy Éhezők Viadala-s kitűzővel. A kérdező tanár - szerencsémre - szintén nagy rajongó lehetett, mert avval kezdődött a beszélgetésünk, hogy "Lázadók vagyunk?" Innen már egyenes út vezetett a maximum ponthoz. Ráadásul miközben a tollamat kerestem, kiesett a táskámból egy német nyelvű könyv. Rögtön rácsaptak és mint egy csodát, adogatták körbe a tanárok. Németül alig szólaltam meg. Maximum pont, és vidáman, nevetgélve jöttem ki a szóbeliről.

Ezt a könyv kiesik a táskánkból trükköt másik gimiben is eljátszottam (ott már nem véletlenül) és ott is bejött.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy én ezeket a könyveket tényleg olvastam (nem csak trükközni akartam vele).

Tehát... Sok szerencsét!!!

2015. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igyekezni fogok! :)
2015. febr. 6. 20:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Na...???

Hogy sikerült? Hanyadik vagy az ideiglenes ranglistán?

Tavaly a Haladóba az utolsó 150 ponttal jutott be és 53. volt az ideiglenes listán. Összehasonlítottam a tavalyi és idei listát. 1-2 ponttal kevesebb most az egyes ranglista számoknál a pontok.

Kezdőknél nem tudom ezeket a számokat, de biztos, hogy kevesebb ponttal lehet oda bejutni, mint a haladóba.

2015. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bogi11 ***** válasza:
Írna valaki tapasztalatokat erről az iskoláról? Egy nem nemzetiségi nem érzi kívülállónak magát? Mennyire haladnak a korral? Persze fontosak a hagyományok, de a mai kor kihívásainak is meg kell felelni. A néemetn kívül az egyéb közismereti tárgyak tanítása milyen színvonalú? És hát az egyéb idegennyelvek oktatása sem mindegy. Középfokú angol tudással esályes eljutni itt is a felsőfokig? Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de tényleg érdekel, és nem ismerek senkit , aki ebbe az iskolába jár, vagy járt.
2015. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vettek fel.
2015. máj. 21. 14:33
 8/10 Bogi11 ***** válasza:
Sajnálom. :( Hova mész helyette?
2015. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
MNÁMK Baja :)
2015. szept. 12. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom, jó régi, de hátha látod:) Szereted a sulidat?
2020. ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!