Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi legyen az 5. tantárgyam?

Mi legyen az 5. tantárgyam?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni. Corvinus pénzügy-számvitelre szeretnék felvételizni. Ugye 5 tantárgy kéne, a matek (emelt), töri, angol, magyar (ezek közepek) mellé kéne egy 5. tantárgy.

Fizika faktos voltam, de nagyon nem megy és nem is szeretem, meg ugye nem is kell gazdasági vonalon. A társadalomismeretre gondoltam, viszonylag érdekel is. Úgy gondoltam, hogy megcsinálom a projekt munkát tisztességesen és akkor jobb lenne százalékban mint a fizika. Szerintetek?

Vagy érdemesebb lenne megpróbálni a fizikát,mert gondolom a projekt munka se könnyű?


2015. jan. 23. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Az életben a legjobb dolgokért mindig meg kell dolgozni. :) Hajtson a tudat, hogy azért vállalod be a nehéz munkát, mert van egy célod, amit el akarsz érni.


Ha a társadalomismeret jobban megy és szereted is, akkor azzal szerintem hamarabb elérsz majd sikereket, mintha arra pazarolnád az időd, ami nem érdekel (fizika). Szóval szerintem vállald be a társ. ismeretet, ha nehéz is a projekt munka, de végig tudod csinálni, úgy, hogy jó eredményed legyen belőle.

2015. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fizika, ha úgy érzed, hogy megtudod írni 2-esre. Úgyis az emelt matek és a töri vagy angol fog számítani, a többi nem :)
2015. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy jók a jegyei, és inkább érettségi átlag, összjegyek+ 2 tantárgy alapján lesz a legmagasabb pontszáma, kivéve, ha megfogadja a tanácsodat, és kettessel érettségizik fizikából.. Én a társisit javaslom, akiket eddig hallottam, senki sem mondta, hogy nehéz volt az érettségi belőle, persze függ a tanári jóindulattól is.
2015. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 cukimuki0131 válasza:

Szerintem olyat válassz, amiben biztos vagy.Mehet a fizika is ha elég a kettes :)


Hajrá!! :D

2015. jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A vitt jegyeimből 200ből 198 pontom lesz rosszabb esetben.

Szóval számítana a az érettségi átlag szerintem.

Csak az a gáz, hogy ugye 11.ben volt társadalom, akkor se volt olyan hangsúlyos, de végül is szerettem, meg ugye ennek talán több köze is van a gazdasági vonalhoz.

2015. jan. 24. 14:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval a 2-es fizika kilőve.. minimum 80% kéne, de az meg nagyon necces. Társadalomból szerintetek elérhető egy 80-85 akár 90%? Természetesen szóbelire felkészülnék, a projekt munkát meg megpróbálnám legjobb tudásom szerint elkészíteni. (meg a tanárom is mondta, hogy ha van kérdésem segít)
2015. jan. 24. 15:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért hozzátenném, hogy azért nem hiszem, hogy kettes lenne a fizika, szerintem egy 65-70%-ot eltudnék érni, csak az kevés lenne. Min. 80% kéne :/
2015. jan. 24. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!