Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser alapképzési...

Műszaki menedzser alapképzési szakkal kapcsolatban írnának olyanok, akik ismerik?

Figyelt kérdés

Aki jár(t) erre a szakra, milyen véleménnyel van róla?

És hol tanul(t)? Miért? Milyen tapasztalatai vannak?



2015. jan. 24. 21:24
 1/3 anonim válasza:
Szolfra járok műszaki menedzsernek és 50 % ba megegyeznek a tárgyak a gépészmérnökökkel !Tehát aki azt mondja hogy büfé szak az hazudik ! Nem könnyű ,mert sok a matek , műszaki tárgy, de van gazdasági tárgy is .
2015. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az ÓE-re járok, még csak most kezdődik a 2. félévem. Az első félév nem volt nehéz, de sokan voltak akiknek még így is csak 2. alkalomra sikerültek a vizsgák (vagy egyáltalán nem is sikerültek). Ebben a félévben már lesz fizika, matek II, kémia. Utána következő években pedig már anyagismeret és további műszaki tárgyak.


A tárgyak nagy százaléka matekra és fizikára épülnek. Mellé vannak még gazdasági/menedzsment tárgyak.


Így az elején még nem nehéz (nekem), de érdekes látni, hogy rajtam kívül milyen kevés embernek lettek meg elsőre a tárgyai. Pedig tényleg nem egy mérnök képzés.


Környezetemben többen jártak Műmen MSC-re is, nagyon pozitív véleménnyel vannak róla. De persze ismerek olyat is aki csak elvégezte a BSC-t, utána pedig a Mekiben lett "menedzser". Szerintem ehhez a szakhoz azért az is kell, hogy jól el tud adni magadat és iskolán kívül is megtaláld azt a vonalat ami téged konkrétan érdekel és alaposabban olvass utána.


Szerintem érdemes lehet még az iskola vége előtt gyakornoki programokra is jelentkezni (a Bosch szokott folyamatosan műszaki menedzsereknek gyakornoki programot hirdetni), esetleg Erasmussal külföldre is kimenni. Fontos a nyelvismeret ehhez a szakhoz (kiemelten a német).


Azt senki nem várhatja el ennél a szaknál, hogy csak szimplán végigjárja de nem ássa bele magát, utána pedig csak várja az álommunkát.

2015. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A műszaki menedzsernek csak akkor van értelme, ha már előtte elvégeztél egy másik műszaki képzést (pl. gépészmérnök). Másoddiplomának tökéletes, de önmagában nem igazán lehet vele kezdeni semmit.
2015. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!