Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Logisztikai mérnöki szakról...

Logisztikai mérnöki szakról válaszolna valaki?

Figyelt kérdés

Főleg a BME érdekelne, és a szakkal kapcsolatos vélemények, tapasztalatok. Milyen nehéz? (pl. a járműmérnöki vagy a közlekedésmérnökihez képest)

Matek és info középszintű érettségi után? Vagy milyen alapok szükségesek az elején?



2015. jan. 25. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem KSKs vagyok, tudok némi infoval szolgálni. Igen, iszonyat kitartás kell és némi ész sem árt mellé... Elkötelezettség nélkül sosem végzett még senki, az első, hogy biztos legyél a dolgodban, te logisztikai mérnök szeretnél lenni. Statisztikák meg a google szerint is pazar elhelyezkedési lehetőségek vannak manapság amúgy.


Igazából bizonyos értelemben elegendő a BIZTOS középszintű matektudás, viszont nagyon gyorsan nagyon sok anyag zúdul az ember nyakába, ha nincs valamiféle fogalma az egyetemi matekról. Tudom ajánlani Obádovics papa matekkönyvét, ha nem is emeltezel, olvasgasd. De mindenképpen az emeltet ajánlom, elég csak belegondolni, hogy a bukási arány adott: a többiekkel versenyzel, és az emeltesek előnyből indulnak. Kb. az emberek negyedének nem görbül a jegye matek A1-ből. Ennek ellenére sok felsőbbéves mérnökpalánta szerint az A1 a legkönnyebb tárgy :D


A többi alapozó tárgy fizikára, kémiára épül, mechanika, elektronika, anyagtan, áramlástan, hőtan, géptan, illetve mindenféle logisztikai ismeretek, lesd meg a tantervet, ha érdekel, google a barátod. Természetesen itt az alapoktól indítanak, hiszen mindenki más érettségivel vág bele. Természetesen itt is igaz a nagyon gyorsan nagyon sok. Van informatika is, de a mérnökök programozni tanulnak informatika címszó alatt, szóval középszintű informatika, paint, office és társai teljesen haszontalanok.


Lényegre térve fizika érettséginek van értelme, esetleg kémia, bár a szerves kémiát nem tudod hasznosítani, de legalább a nagyrészt igen.


Ha van még valami kérdésed, nyugodtan vesd ide, megkérdezem KSK-s ismerőseimet.

2015. febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én logisztikai mérnökin vagyok és a bme-n.

az alapozó tantárgyak ugyanazok mint a közlekedésmérnököknek, és sok átfedés van a járműmérnök szakosokkal is az elején. Közép matekkal és infoval is be lehet kerülni, de ajánlom hogy előtte kezdj el készülni emelt matekra is, mert itt első félévtől kezdve a nyakadba zúdítják az anyagot, és fizikából sem árt ha legalább egy középszintű érettségi tudásod van.

Nem könnyű, sőt elég nehéz szak, viszont logisztikában rengeteg embert keresnek, rendes fizetéssel.

2015. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!