Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elmenjek a sulimból, ha...

Elmenjek a sulimból, ha nincsenek barátaim és nem érzem jól magam, de oktatásilag pont nekem való? 16/f

Figyelt kérdés
10-es vagyok egy budapesti szakközépbe, ami elvileg az ország legjobb szakközepe is. Az osztályban, meg a suliban általában csak fiúk vannak és köztük sem jó a társaság. A suli tásrsaságilag 0 és erről szerintem a tanárok is tehetnek mert nincsen semmilyen program. Nem arról van szó, hogy zárkózott vagyok, hanem nem is bírom az osztálytársaimat. Viszont érettségi után maradhatok 2 évet és akkor szakmám is lesz. Szeretnék távközléssel foglalkozni a későbbiekben ezért jöttem ide, de nem tudtam, hogy ennyire nincs itt társaság és mostmár meguntam, hogy nincsenek barátaim. Meg szeretnék próbálni egy gimnáziumot, mert ott mindig jó a társaság, de nem tudom, hogy ott mennyire állnám meg a helyem ( ha egyáltalán átvesznek).
2010. febr. 8. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért, ismered az összes osztálytársad? Barátkoztál már velük? Tényleg mindegyikkel. Nem hinném. Ha meg nincs közös program, havrkodj össze 1-2-vel és csináljatok ti valami programot.
2010. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én is egy suli változtatáson gondolkozom...de nemtudom eldönteni milegyen. mert mindkettő suli csábító. csak a jelenlegi messzebb van mint a másik. gondold át a jó dolgokat hogy miért szeretnél maradni. és a rosszakat hogy miért szeretnél menni. és utána értékelj.
2010. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát szakmám lesz de diploma nélkül nem kapok munkát elvileg. szóval ennyi erővel mehetek gimibe és utána fősulira. Már csak az is gond, hogy kb mindenki vidéki. Próbáltam velük haverkodni, de nem azért akarok velük lenni mert nincs más, hanem mert jól érzem velük magam. De nem érzem jól magam.
2010. febr. 8. 21:44
 4/13 A kérdező kommentje:
Decemberben tiszta depi voltam, főleg szilveszterkor, amikor sehova nem hívott senki és itthon unatkoztam. Nemhogy barátaim nincsenek, még haverjaim se.
2010. febr. 13. 11:06
 5/13 anonim ***** válasza:

szia!

évekig ugyanebben a cipőbe jártam, de kitartottam, mert akkor még szeretem a sulim az oktatás miatt (spanyol 2tannyelvű).Ez egy döntés, amit neked kell meghoznod, most a legfontosabb a jövőd építése, ha úgy érzed jobban járnál a mostani suliddal, ne váltsd csak, mert nincsenek barátaid! Keress más közegbe barátokat, barátkozz másokkal "külsősökkel", esetleg más évfolyamokkal...

2010. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De így lemaradok csomó jó dologról. pl.: jó osztálykirándulások.
2010. febr. 13. 18:06
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Szily?
2010. febr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem
2010. febr. 25. 07:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor válts.
2010. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És mi a garancia, hogy az új helyen jó lesz a közösség? Egy lutri az egész. Talán ismételten ugyanilyen közegbe kerülsz, szerintem nem éri meg kockáztatni a biztos szakmát egy idilli képre, amit talán meg se találsz. Vagy mi lesz ha nem tetszik az új hely? akkor addig "vándorolsz, amíg nem találsz jó társaságra?
2010. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!