Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem japanológia?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10. osztályos tanuló vagyok, de már konkrét elhatározásaim vannak arról hogy mit szeretnék csinálni és hova szeretnék menni hogyha leérettségiztem. Ezeket igyekezek minél inkább megvalósítani. A kérdésem az lenne, hogy hány ponttal vesznek fel? Nem igazán vagyok tisztában a pontokkal... azt tudom, hogy az érettségi 200 pontot adhat. A válaszokat előre is megköszönném.

2015. jan. 27. 00:17
 1/4 anonim válasza:

Szia! :)

Én is gondolkodtam már erről a szakról, és bár jelenleg végzős vagyok, de szakmunkásban, így az érettségi nekem + 2 év lesz intenzíven, így kb. ugyanakkor felvételiznénk! :D

Nah, a ponthatárok változóak. Volt pl. 2007-ben 147 pont, mind államin, mind önköltségesen. Ez évről-évre növekedett valamennyivel. 2 éve 242 pont volt (önköltségesen: 245 pont), viszont tavaly felemelték egészen 300 fölé, így inkább erre készülj.

Továbbá: követelmény náluk, hogy vagy magyar nyelv és irodalomból kell emeltet tenni, vagy idegen nyelvből. (Javaslom az idegen nyelvet, mindegy, mit tanulsz....azzal többre viszed majd az életben, mint egy emelt magyarral)

2015. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bocsi, javítom, "eduline.hu"-n közzétették az érettségi vizsgatárgyak listáját szakokra bontva.

Japanológiához ezt írták: "Magyar nyelv és irodalom vagy történelem ÉS

arab nyelv vagy angol nyelv vagy francia nyelv vagy héber nyelv vagy japán nyelv vagy kínai nyelv vagy latin nyelv vagy német nyelv vagy olasz nyelv vagy orosz nyelv vagy spanyol nyelv vagy újgörög nyelv.

Egy vizsgatárgyat emelt szinten kell teljesíteni!"

2015. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!:) Én Szakközépiskolába járok, németet tanulok, de angolból szeretnék majd emeltet.Azt hallottam nemrég, hogy 360 pont kell ahhoz hogy felvegyenek de az viszont nem ingyenes hanem minden félévben kell fizetni egy bizonyos összeget... sajnos nem igazán vagyok jártas még ilyen dolgokban, ezért nehezen igazodok ki ebben a témában.
2015. jan. 29. 19:53
 4/4 anonim válasza:
a ponthatár attól függ, hogy a felvételizőknek hány pontjuk van. ha mondjuk felvesznek a szakra 100 felvételizőt, akkor az összes közül a 100 legjobbat veszik fel, a ponthatár pedig az utolsó felvett pontja lesz. így lehet ez 300 alatt is, de lehet akár 400 felett is.
2015. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!