Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kezdjek magammal? Hova...

Mit kezdjek magammal? Hova menjek? Menjek-e egyáltalán? (pályaválasztási krízis)

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, stabil 4-4,2 volt az átlagom középsuliban, de sajnos nem vettek fel sehova. (ELTE-BTK és KRE-BTK magyar volt a kiszemelt)


Márciusban lelkesedésemtől hajtva elmentem nyelvvizsgázni(tanárom tudta nélkül),hogy meglegyen a pluszpontom, de sajnos csak a szóbeli sikerült, az írásbelimhez kellett volna még 3 %...


Édesapámat nem sokkal az érettségim előtt gyilkolták meg, ez rányomta a bélyegét a vizsgáimra. (magyar:87%, közgáz:60%, töri:52%, matek:45%, angol:84%)


Fél évig magamalatt voltam... A nyelvvizsgám sikertelensége, apu halála(legfőképp) és a botrányosan rossz érettségim miatt.


Töriből újraérettségizek idén, hátha sikerül jobbra... Nekiugrom jövőhónapban a nyelvvizsgának is mégegyszer, de sajnos úgy érzem,hogy nem fog sikerülni, mert túl sok idő maradt ki.


Mindennek tetejében fogalmam sincs,hova adjam be a jelentkezésemet. ELTE-re nem merem, nem szeretnék még egy ekkora pofont az élettől (nagyon túldrámázom, tudom...), márpedig valószínű, hogy nem vennének fel.

Sajnos nincs pénzem emelt szintű érettségire (a középszint is 14.000 volt) Vidékre sajnos nem tudok menni egyrészt azért, mert az utazgatás és a kollégium költségeit nem tudnám kifizetni, másrészt elég antiszociális vagyok és valószínű, hogy nem jönnék ki a szobatársakkal.


Nem vagyok kudarckerülő ember, de nem szeretném még egyszer átélni azt, amit tavaly.


Van valami tanácsotok, hogy hova induljak, mit kezdjek magammal?

Előre is köszi!!! /19 éves lány/


2010. febr. 8. 20:59
 1/4 anonim válasza:

Szerintem próbálkozz meg egy főiskolával. Hidd el nekem az sem sokkal rosszabb. Jó persze van különbség egy egyetem és egy főiskola között. Vagy ha ragaszkodsz az egyetemhez akkor próbálj meg kicsivel gyengébb egyetemet választani, bár ez nem biztos, hogy menni fog az alapján amit mondtál.

Antiszociális vagy? Ezt hogy érted?

2010. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is én sok sikert kívánok neked! Biztosan nagyon nehéz lehetett, de szerintem szép lassan talpra állsz. Az én meglátásom: Jó ötlet, hogy töriből újramész, addig még van idő, biztosan jobb lesz az eredmény, ha foglalkozol vele és angolból ugyanez a helyzet. Ha nincs pénzed tanfolyamra sztem olvasgasd az eddigi tankönyveket, nézz angol csatornákat stb, a lényeg a belefektetett munka.

A másik problémát is megértem, mert én is elég antiszoc vagyok csak ez nekem nem kérdés mert nem maradhatok itthon szóval koli lesz + munka.

Az ELTE elég jó, ne éld meg ilyen negatívan, hogy nem vettek fel :) másodjára is simán beírhatod első helyre, lehet a tragédia miatt volt alaphangulatod rossz, ezért a kudarcot is rosszabbul viselted.. Még néhány sulit én megjelölnék a helyedben, nem tudom mi/milyen terület érdekel téged, ezen neked kell a fejedet törni.. /Ennyit tudok hozzáfűzni, bocs hogy hosszú lett.

2010. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Elég, ha annyit mondok,hogy néha még magamat is nehezen viselem el?


Nem vágyálmom nekem az egyetem igazából... Vagyis nem foggal körömmel ragaszkodom... Legalábbis mostmár... Csak nem nagyon találtam magamnak fősulit, ami szimpatikus lenne, gyengébb egyetem, meg Pesten nem igazán van. (vagy elkerülte a figyelmemet)


Tanulgatok folyamatosan autodidakta módjára, amennyire a lehetőségek engedik, kutatom a segédanyagokat, olvasom a könyveket... De annyira közel van március! :(

2010. febr. 8. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menkél pszichológushoz, segíteni fog a gyászmunkában, ilyen traumánál szükséged lehet rá, hogy tisztán lásd az életedet.
2010. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!