Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikusok általáb...

Gazdaságinformatikusok általában hol helyezkednek el?

Figyelt kérdés
Olyan emberek hozzászólását várnám elsősorban, akik Gazdaságinformatikus diplomával rendelkeznek, Ők hol helyezkedtek el, valamint hogy jól keresnek-e? Valamint hogy hol tanultak, és hogy BSc-jük vagy Msc-jük van?

2015. jan. 27. 18:30
 1/9 anonim válasza:

Lehet hogy én is arra a szakra jelentkezem. Ahogy láttam a Corvinus tûnik a legjobbnak. Átlagfizetésük 250.000 forint, annyi, mint a programtervezõknek. A Mérnökinformatikusoknak 270.000 forint.


Ha gazdasági informatikára megyek akkor a Corvinusra fogok, 390 pont az állami ponthatár, ami teljesíthetõ. Késõbb rendszergazda, program fejlesztõ/karbantartó egy üzleti cégnél. A kérdésem az lenne, hogy elfogadják-e.

2015. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Pontosabban akár mesterszakról, ellehet-e helyezkedni rendszergazdai állásban. A programtervezõnél egyértelmû, itt viszont kevesebb az infó de több a gazdasági ismeret.


Egyáltalán milyen pozíciókban helyezkedhetnek el?

2015. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak én vagyok bajban ezzel a témával kapcsolatban! :D
2015. jan. 28. 00:10
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Hát ha egyetemre megyek infóval, akkor nem a rendszergazda lesz a célom :D
2015. jan. 28. 00:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Corvinusra akkor menj gazdinfóra, ha a közgáz érdekel jobban. Mert a többi egyetemen az infó a domináns. Kb 70-80%-ban megegyezik a proginfós tantervvel.


Én pl java fejlesztőként dolgozok és proginfó msc akarok majd menni. Mondjuk én nem is vettem fel közgáz szabvált vagy kötvált csak infósat. Így nekem jobban meg érte volna a proginfó.

2015. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az infó része érdekel jobban, és jelenleg épp a Mérnökinfó, és a Gazdinfó között vacilálok :D
2015. jan. 28. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel semennyire a közgáz, szerintem mérnökinfót válaszd.
2015. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

2014-es BME VIK-es gólyaként írok.


Mérnökinfó az infó és matek, meg fizika, ha a gazdaság nem érdekel, akkor mérnökinfó, és ha még nem tudsz programozni, ill nincs emelt matek/fizika érettségid, akkor ne BME, a pénzre mennek, hogy felvesznek, majd utánad az állami támogatást, és fél/egy/max két év múlva ajtót nyitnak. Ha bírni akarod minden nap le kell ülni tanulni, és a kettesre az talán elég, a 10 óra egyetem mellett naponta. Szóval ha mérnökinfó Óbudai, kiforrottabb az órarend, mert nálunk idén van új, és az eddig másfél éves tárgyat(digitális technika) fél évben sűrítették, analízisen 73% bukott, és az még a könnyű tárgy volt, szóval Óbudai, vagy Pázmány, mazohistáknak ajánlom a BME-t és olyanoknak, akik tudnak programozni, kockák és nincs nagy szoc. életük :D

2015. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Érdekel a közgáz is.

Elektronikát már tanultam régebben, de azt nem igazán szerettem meg! :D

2015. febr. 10. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!