Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A (dunakeszi) Radnóti, vagy a...

A (dunakeszi) Radnóti, vagy a (budapesti) Deák Téri Evangélikus Gimnázium a jobb? Ti melyiket ajánlatnátok, melyikbe jártok?

Figyelt kérdés
Katolikus vallású vagyok, a Radnóti közelebb van. Jól tanulok, egy erős gimnáziumot kerestünk. Németet tanulok, jövőre kezdeném az angolt. Mit ajánlanátok, szerintetek melyikbe lenne előnyösebb járnom?

2015. febr. 3. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az Evangélikus, mert ott erősebb az oktatás...
2015. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2015. febr. 3. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Az írásbelin mennyi pontod lett?
2015. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem is a Deák térre. Nyolcadikos vagy ugye? Nagyon jó, de akkor el kell döntened, hogy milyen szakra szeretnél menni. Van matek, biológia-kémia és nyelv.
2015. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, nyolcadikos vagyok. 90 pontos lett a kettő együtt. Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 5. 16:51
 6/10 anonim válasza:
A 90 pont az nagyon jó. Tavaly sokkal kevesebbel is bekerültek.
2015. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
21%

Deákot ajánlom! Tagozatot választottál már? Biztosan. De én mégis a reál osztályt ajánlom inkább, a nyelvibe kerülnek a relatíve rosszabb tanulók (mármint a régi diákok közül), náluk nem sok fejlődési lehetőség van, kicsit erősebb leszel nyelvekből, ami néha (mindig) jól jön ;) , de ha eddig is jó voltál németből, akkor arra csak egy kicsit kell tanulni, angolt meg a kezdőknek nagyon erősen nyomják (a reál oszt.-ban) és ráfeküdhetsz a matekra vagy a bioszra és a kémiára. Nem mondom, hogy a nyelvi osztály rossz, oda kerülnek a bölcsész lelkületű emberek, akik a reál tantárgyakból nem kitűnően jók.

Na jó, egy összegzés:

Reál: Akiket érdekel az a része (is, különleges esetben) a világnak.

Nyelvi: Régebbiek, akik bölcsészetre mennének inkább (nagyrészük); akik nagyon jók akarnak lenni a nyelvekből, ki szeretnének menni külföldre.

2015. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én 90el egy ezeknél jobb suliba mennék. A Deákban én szenvedtem... Az oktatás se olyan hű de, de sokaknak bejön
2015. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a Radnótiba jártam, sose tanultam, és nem voltak rossz jegyeim, csak egy tantárgyból. Mondjuk az érettségin sem erőltettem meg magam, és a legrosszabb négyes lett.
2015. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na és végül mi lett? Nekem is pont 90 lett, most ide járok Reálra. A matek nehéz, de az osztály, meg az osztályfőnök király. :)
2015. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!