Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha valaki megbuki...

Mi van akkor ha valaki megbukik osztályozó vizsgán?

Figyelt kérdés

Osztályozó vizsgázni fogok szerdán a következő 2 évfolyam anyagából, hogy előrehozott érettségit tegyek ősszel. De nem negyon volt időm tanulni és kicsit félek. Mi van azzal akit ilyenkor húznak meg? Megismétli az évet amit még el se kezdett? Nekem ez zavaros...

De szorítsatok értem!!!


2008. aug. 22. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben előrehozott évfolyami tárgyból teszel osztályozóvizsgát és nem sikerül, akkor az adott évfolyamban az adott tárgyból nem mentesülsz, hanem ugyanúgy "ki kell járnod."


Tehát ha te most tizedikes vagy és a tizenegyedik, tizenkettedik évfolyam matekjából teszel osztályozóvizsgát, és a 11. évfolyamé sikerül, a 12. évfolyamé pedig nem, akkor azt azt jelenti, hogy jövőre nem kell matekra járnod, de a 12.-ben kell. Ezzel együtt nem érettségizhetsz addig amíg a 12-es matekod meg nincs.


Tehát hátrányt nem szenvedsz, mert nem sikerült az osztályozóvizsga, de a sikeres osztályozóvizsga előnyeivel nem számolhatsz - azaz óra- és vizsgakötelezettséged lesz az adott tárgyból.


Magyarul: No para, veszteni nem vesztes semmit, csak nyerhetsz :)

2008. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Megbukni ciki lenne (nagyon-nagyon), de így vizsgadrukk nélkül megyek be (remélem) - életemben először és remélem sikerülni fog!

Szorítsatok szerdán!

2008. aug. 23. 11:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Most engem is megnuygtattatok. Sok sikert neked is! :)
2008. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!