Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem kéne a felsőoktatási...

Nem kéne a felsőoktatási felvételihez hasonlóan a középiskolai felvételi pontszámítását is egységessé tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok híve mindenben a központosításnak, de ez szerintem megfontolandó lenne, csökkentené a protekció lehetőségét, és átláthatóbbá tenné a rendszert. A központi írásbeli maradna, de szóbeli felvételit csak a művészeti osztályokba(dráma, vagy ének-zene tagozat)osztályokba lehetne tartani, ami viszont szinén egységesen ugyanannyi pont lenne mindenhova.


Szóval szerintem úgy nézhetne ki, hogy magyar+matek központi írsábeli:2x50=100 pont, 7. év vége, 8. félév magyar, matek, töri, nyelv, és a legjobb természettudományos tárgy, összesen 50 pont, a felsőoktatási felvételi rendszerhez hasonlóan csinálnék egy megoldást arra az esetre, ha egy gyereknek nem voltak túl jók a jegyei, de jól sikerült a központi írsábelijük, ez itt nem duplázás lenne, hanem aki jobb központit írt, mint az összes felvételiző kétharmada, automatikusan megkapná az 50 pontot, aki az átlagnál jobbat, az 40-et. Erre jönne 50 többletpont lehetőség, ezt művészeti osztályoknál az iskolák által szervezett felvételin lehetne megszerezni, illetve bizonyos speciális(pl.biosz-kémia emelt, nyelvi emelt, stb...)osztályoknál az aktuális tantárgyakból kapott jeles érdemjegyre, vagy versenyeredményre. Így lenne egységesen 150+50 pont, országosan ugyanazon szabályok szerint, és ez az ország összes középiskolájára egységesen vonatkozna.


2015. febr. 11. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg kifejtenéd, hogy miért nem értenél egyet ezzel az ötlettel? Ez persze csak egy ötlet, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.:)
2015. febr. 11. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem látom be, miért is lenne jó, hogy nincs szóbeli. Az iskoláknak is jó, és a gyereknek is egy benyomás. Ahová pl. 800-an jelentkeznek 60 helyre, hadd tudjon már válogatni. A központi sikerülhet valahogy (jól-rosszul), lássuk be, az nem feltétlenül reális. Nem kell duplán jutalmazni vagy büntetni egy gyereket egy napi teljesítménye miatt, ami nem feltétlenül tükrözi a tudását. Most is van olyan iskola, ahol nincs szóbeli, ha akar, akkor jelentkezzen oda (az sem véletlen, megvan a szabálya, ki írhat elő szóbelit a jelentkezők számának függvényében).

Nem vonatkozhat minden középiskolára, mert nagy a variációs lehetőség, sok a profil. Sokkal több középiskola van, mint felsőoktatási intézmény. :)

2015. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!