Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti azt az iskola...

Megteheti azt az iskola igazgató, hogy egy 17 éves diákot kicsapjon? Csak 16 éves korig van tankötelezettség?

Figyelt kérdés

Az öcsémet 2 napja kicsapták sok kis apró dolog miatt. Azt mondták, hogy annyiban segítenek, hogy ha találunk másik sulit neki, akkor felhívják az intézményt, és valami cserét intéznek. (Onnan átvesznek egy tanulót az öcsémért).

Pár hónap múlva 18 éves lesz, onnantól meg már nehezebb. Szóval ezt így jogosan teheti?


2010. febr. 11. 11:41
 1/8 anonim válasza:
igen, 16 éves korig tanköteles. nem tudom ezt milyen formában teheti meg, hogy egyszerűen megszünteti, vagy áttanácsolják máshova.
2010. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
engem 14 évesen is kirúgtak, persze kiskapuk mindig vannak, barátnőmet is akkor rakták ki, ő ott maradt valami kiskapu segítségével.
2010. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek.

Egyébként kiskapu címén borítékra gondolsz az igazgatónak?

2010. febr. 11. 12:08
 4/8 anonim ***** válasza:
18 éves korig van tankötelezettség!
2010. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most akkor már nem tudom. Ezek szerint nem tehetné meg? Hol tudnék ennek utána nézni?
2010. febr. 11. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt a törvény:


"(1) Annak a gyermeknek, aki tanulmányait az általános iskola első évfolyamán az 1997/98. tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti."


Tehát lehet, hogy az öcséd még pont beleesik abba a korba, amikor 16 éves korig tartott a tankötelezettség. Ezt meg lehet nézni, a kérdés, hogy melyik volt az első iskolaéve, mert ha 1997/98, akkor simán repülhet.


A tankötelezettség sosem az adott életévig, hanem annak a TANÉVNEK a végéig tart, amikor az adott évet betölti. Tehát ha holnap betölti a 18-at, akkor is augusztusig tanköteles marad.


Szerintem egyébként késő bánat, valószínűleg nem sok "apróság" miatt és nem minden előzetes figyelmeztetés nélkül rúgják ki az öcsédet, és inkább azon kéne gondolkozni, hogy ő mit hallgat el a történtekről, és hogy mindenképp kell-e neki iskolába járnia.

2010. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Egyébként én egyetlen szóval sem állítottam, hogy nem érdemelte meg. Minden áldott nap elkésik, csak a 2.-3. órára épp beesik, visszabeszél, és még sorolhatnám. Szóval az igazgató helyébe én is ezt tettem volna. Viszont az egyetlen akit sajnálok az anyukám, mert ő neki kell suli után rohangálnia, telefonálgatnia, ő idegeskedik. Sajnos!
2010. febr. 11. 16:02
 8/8 A kérdező kommentje:
És kismilliószor figyelmeztették is! Nem is sajnálom egyáltalán. Csak anyut:((
2010. febr. 11. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!