Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak gazdasági szakon?...

Hol tanuljak gazdasági szakon? Corvinus, BGF vagy BME?

Figyelt kérdés
A BME a legszimpatikusabb.. szerintetek?

2015. febr. 12. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:

BME nem a gazdasági vonala miatt híres, hanem a műszaki miatt. Én általánosságban azt a sorrendet mondanám, amit leírtál: Corvinus, BGF, BME.


De egyébként ha konkrét szakot mondanál, akkor talán többet tudnánk segíteni.

2015. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Igazából teljesen mindegy. A legelismertebb gazdasági diplomát a corvinus adja, de oda csak bekerülni nehéz, amúgy elég lightos. A BGF nagyon szemét, mert az utolsó csövest is felveszi, hogy meglegyen a fejpénz. Viszont kegyetlenül megszórja az embereket az első évben. Aki ott végez az kb az ország egyik legkomolyabb gyakorlati tudású szakembere lesz. A corvinus után ez adja a második legelismertebb diplomát gaudasáfi területen. Sőt bizonyos helyeken már a corvinust is lehagyta. A BME mint egyetem nagy nevű, de gazdasági területen nem ez a legelismertebb. A képzése olyasmi mint a corvinuson, csak a matekkal szivatnak, mondván ha már bme.
2015. febr. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, nézegettem a ponthatárokat, gondolom az okosabbak a Corvinusra mennek, ott ugye a fizetősre is 400++ pont kell, BGF-en meg minimumponttal felveszik akármelyik gyökeret. :/ A BME-n meg kb 320-350 pont kell fizetősre, de hát igen, én is hallottam, hogy ott a matek szivatós.
2015. febr. 14. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol a matek a szívatós tárgy megnyugtatlak, de évente több tízezren diplomáznak, gondolj erre. Ne ez alapján válogass.
2015. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gazdasági tehát nem közgazdasági? Csak mert nekem az alkalmazott közgáz jut az eszembe BME-ről, de az nem gazdasági- bár ez az én véleményem.


Ha jöhet a közgazdasági, akkor ott van még az ELTE is.

2015. febr. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A ponthatár nem adja vissza itt a képzés színvonalát...

Hiába kell a BGF-re kevesebb pont, gazdasági szakokban MESSZE veri a BME-t.

Ennyi erővel akár SZIE-re is mehetnél gazdasági szakra (ami nem rossz, meg a BME sem, de nem hasonlítható össze egy BGF BCE-vel)


pl a PSZFen (BGF-PSZK) rendesen elhull a hallgatóság több mint fele az első (fél)évben...


és igen, azért mert sok nem olyan jó képességű embert is felvesznek!


Ismerősöm egy cégnél kontrolling vezető, múltkor interjúvoltak egy BME GTK-st, és mesélte, hogy csúnyán elvérzett, ellenben a BGF-Corvinusosokkal szemben

2015. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hányan buknak el az első félévben sem adja vissza a képzés színvonalát...
2015. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a BGF-et elvégzed, akkor elég komoly tudást mondhatsz a magadénak. És nem mellesleg rutint. SZivatós főiskola, ezt sokan hátránynak mondják, néha direktbe úgy csinálják, hogy vért izzadjanak a hallgatók. De ezt a munkáltatók is tudják. BGF-es diplomával magaddal viszed azt, hogy minden szaron átgázolsz és kikecmeregsz. Ez a versenyszférában igen nagy előny!

Hülyeségnek hangzik, de tényleg így van.

2015. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!