Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközép iskolai FEGYELMI...

Szakközép iskolai FEGYELMI eljárás! Vélemény?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Több tanárral rosszba voltam, mindíg úgy álltam a dolgokhoz, hogy ami a szívemen az a számon. Sok szaktanárit gyűjtöttem be, és kaptam osztályfőnökit is. Tudom, hogy vannak tanárok, akik nem kedvelnek, és vannak olyanok is (kevesebb) akikkel el tudunk lenni. Viszont észrevettem, hogy az igazgató és az osztályfőnök a szemembe nem meri megmondani, de ki akar rakatni az iskolából. Nem vagyok az a tipikusan jó gyerek, követtem el hecceket. Az első igazgatóim emiatt is történt. Érdekesség, hogy a "bűntársaim", akik szintén részt vettek ebbe, megúszták egy ejnye-bejnyével, én viszont megkaptam az igazgatótol a figyelmeztetést, és felhívta a figyelmem a következőre: "Ha még egyszer valamit csinálsz, beszólz valamelyik tanárnak, vagy akármilyen összetűzésbe keveredsz valakivel, akkor eltanácsolunk!" Ez volt pár hónapja.

Tegnapelőtt gépírás óránk volt. Mivel nem volt pár embernek, velem együtt egyetembe felszeréle, az egyik osztálytársam megkérdezte a tanárt, hogy akinek nincs gépíró könyve, az addig elfoglalhatja-e magát a gépnél. A tanár igennel válaszolt, és bár nagyon haragudott, hogy semmibevesszük az órát. (Nem kapunk rá jegyet, úgy érezzük, nem lesz szükségünk rá a későbbiekben) Az osztályfőnök egész héten beteg volt, ma jött be. Megkérdezte, történt-e valami, ameddig hiányzott. Én egyből elmeséltem a történetet, amire az osztályfőnök úgy reagált, hogy én vagyok a hibás, és ad egy osztályfőnökit, aztán fegyelmim lesz. A vicc, hogy rajtam kívűl még 8 ember szintén nem a tananyaggal foglalkozott, de őket figyelmen kívűl hagyta. Ezért gondolom én, hogy mindenképpen el akar innen távolítani. Szerintetek ez FAIR? Tehetek a fegyelmi eljárás ellen valamit, ami hasznomra vállhat? [ÚJ ISKOLÁBA NEM SZERETNÉK MENNI, MERT RONTOTTAM A JEGYEIMEN, ÍGY NEM TUDOM, JÓ HELYRE ÁT VENNÉNEK-E]. Köszönöm a válaszaitokat előre is!



2015. febr. 13. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
nem sajnállak ... játszd csak az igazságosztót ahelyett, hogy a kötelességed teljesítenéd ... szép életed lesz
2015. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen fair. Aki egy bunkó, nagypofájú, tiszteletlen, hülyegyerek, azzal így kell bánni. A többiekkel azért nem lett semmi, mert ők vélhetően tudnak normálisan viselkedni, és csak egyszer-egyszer csúszik be nekik valamim marhaság.
2015. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Bírom hogy mindig a leglinkebb t ahó parasztnak a legnagyobb a pofája meg az igazságérzete amikor visszanyal a fagyi. Igen, ez teljesen fair. Nem, nem tehetsz semmit. Reménykedj hogy a fegyelmin a tanárok többsége az eltanácsolás ellen szavaz. Ami egyébként így fog történni sajnos, mert addig nem b_s_zhatnak ki amíg tanköteles vagy, s másik iskola át nem vesz.
2015. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem volt felszerelésed, és a tanár engedélyével mást csináltál, nem indítanak fegyelmi eljárást. Ahhoz kb az kell, hogy felgyújtsd az iskolát vagy súlyos testi sértést okozz. Eltanácsolás jogilag nem létezik, a fegyelmi eljárást pedig nagyon szakszerűen kell végigvinni, olyan, mint egy bírósági tárgyalás, ahova te ügyvédet is vihetsz. Nem állnak sorba az iskolák azért, hogy fegyelmi tárgyalást tarthassanak. Egyébként meg nem tudom, minek mesélsz el az osztályfőnöknek olyat, amiből csak a bajod van.
2015. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rosszul értelmezed a dolgot, te nem az órai h.lyeségedért leszel kirúgva talán, hanem az x évnyi f..szkodásod miatt. Már láttam elég érzékenyebb tanárt szünetekben bőgni az ilyen f..szfejek miatt.
2015. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Azért nyilván egy tanárnőnél másabb a helyzet, ott azért más a határ! De úgy látom, ahelyett hogy tapasztalataidat kezelnéd itt éled ki magad, mert egy gyáva kutya vagy, vagy pedig egy tehetetlen balf**z :)
2015. jún. 11. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De úgy látom, ahelyett hogy tapasztalataidat kezelnéd itt éled ki magad, mert egy gyáva kutya vagy, vagy pedig egy tehetetlen balf**z :)"


Na most ennek a mondatnak fuss neki még egyszer, mert nem értem, hogy mi a frászt akarsz.

Amúgy végül kib..sztak végül? Gondolom nem. Egyébként tök mindegy, egyszer ha valaha kikerülsz az iskolából, ilyen hozzáállással egy fos bolti árufeltöltő sem lesz belőled, mert az első héten kivágnak a fenébe.

2015. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett a helyzet kérdező?
2018. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!