Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján adnak szociális...

Mi alapján adnak szociális támogatást meg ilyeneket a felső oktatásban?

Figyelt kérdés

Nekem van egy csoporttársam, valamelyik nap ott vigyorgott, hogy havi x ropi szoctámot kap, közben meg az anyja meg az új férje, meg az apja egyfolytában nyomják pénzzel, mindig wellnessbe jár, meg új cuccokat vesz, meg thai földre járnak nyaralni, sielnek meg ilyenek.

Nekem megy a könyveim után egy nyamvadt nadrágra sincs pénzem de én nem vagyok jogosult, még a kollégiumra sem, mert nincs elég pontom, mert anyámék együtt élnek, van fizetésük, nem rokkantak, nincs testvérem és "közel" lakok. Jó hát mindegy elvagyok, de azért elég nevetséges, ha összehasonlítom a kettőt és akkor neki jár, nekem meg nem. És hány ilyen van!


Ő még kollégiumot is kapott, és ott röhögött, hogy most azért kell neki ott lakni, hadd lássa a féltesója, aki mindig szórja a pénzt, hogy neki se vettek lakást, mert úgy nem lehet móresre tanítani a másikat, ha nem mondhatják neki, hogy tessék ő is kollégiumban lakik..


Az ilyenek miért kapnak? Mert nem ő az egyetlen. A másik is a szegény nyomorult, mielőtt beköltözött elmentek az ikeába és teljesen bebútorozták a szobát, hogy jobban érezze magát. És akkor ő is szoctámos.


2010. febr. 11. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Én keményen ellenőrizném az ilyeneket. Ismerősöm fia, még mindig az anyjához van bejelentve, közben meg a nőjével meg a gyerekükkel lakik, csak így anyuka mehet sírni, hogy egyedül álló és kapja érte a plusz pénz.


Ott csalnak ahol tudnak, és rengetegen vesznek igénybe olyan segélyeket, meg támogatásokat, amik nem is járnának nekik de a legkisebb szükségük sem lenne rá.


Ilyen a szociális támogatás is az egyetemen.

2010. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!