Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van a magyartanárom. Amugy jó...

Van a magyartanárom. Amugy jó tanuló vagyok, és van ez a k@ki helyesírás. En mindent megteszek, és tanulok, és az van, hogy 2-1 esek vagyok?

Figyelt kérdés

De csak tollbamondásból van 2-1 esem, de a többi jegyem ötös. Járok különtanárrol. De a tanárral nem tudok beszelni. Szerintem pikkel rám.


Segítsetek letszi?



2015. febr. 17. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire jó a helyesírásod, akkor talán valami speciális iskola kellene neked, mert ez nullás osztályzathoz sem elég.
2015. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy nem megy a helyesírás, de a fogalmazási képességed is döbbenetesen rossz. Előbbi beseggelhető, utóbbihoz gyakorolni kell. Olvass, olvass, olvass. Szépirodalmat. Nem kell hozzá különtanár.
2015. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valami generációs probléma lehet, mert a mai fiataloknak egyszerűen döbbenetesen rossz a helyesírása... de a fogalmazási képességek is félelmetesen alja szinten vannak. Főleg a facebookot mintául véve...


Azért tartom ezt nagyon érdekesnek, mert én 27 éves vagyok. Amikor ált iskolás voltam, akkor nem volt facebook, MSN, de még SMS is csak korlátozottan. Speciel én nem sok könyvet olvastam, és írni is alig írtam (emlékszem nyáron szinte elfelejtettem kézzel írni :D) Mégis ilyen szinten brutálisan rossz helyesírásunk és írási készségünk nem volt.

A mai fiatalok írásban hatványozottan többet kommunikálnak, mégis a magyar nyelvtan képességeik kegyetlenül visszamaradottak.

2015. márc. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!