Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kölcsey Ferenc Gimnáziumnak...

A Kölcsey Ferenc Gimnáziumnak milyen színvonalúak egyes tagozatai?

Figyelt kérdés

4 tagozatot jelöltem meg, pontosan ilyen sorrendben:


- Francia Kéttannyelvű

- Emelt Angol / Francia

- Emelt Angol / Olasz

- Emelt Angol / Német


67 az írásbelim, és 100/83, 70/63 a hozott pontom. Kéttanra 150-et viszek ami a tavalyi 155-höz nem elég, pláne, hogy idén valószínűleg emelkedni is fog. A kérdésem az lenne, hogy ha oda nem vesznek fel, akkor az Angol / Francia tagozatban ugyanúgy megtudok tanulni Franciául, ugyanolyan lehetőségeim lesznek (pl. cserediák program)? Magyarán: Mennyit veszítek azzal, hogyha az Angol / Franciába kerülök a kéttan helyett? Előre is köszi a válaszokat :)



2015. febr. 25. 21:27
 1/7 anonim válasza:
Szerintem csak annyit, hogy nem lesz felsfokú franciád, és angol lesz a fő nyelved :) de nem tudom én sem:) én is angol/franciára jelentkeztem:)
2015. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az iskola honlapján fent van, de bemásoltam neked a szöveget:

Francia:"Két tannyelvű osztályainkban a diákok ötéves oktatásban részesülnek a 9.Kny évfolyamtól a 12-ig. A képzés nyelvi előkészítő évvel kezdődik, így a francia nyelv előzetes ismerete nem szükséges. A következő négy tanévben évente legkevesebb három tárgyat francia nyelven oktatunk.A nyelvórák és az idegen nyelven tartott foglalkozások csoportbontásban szerveződnek. További idegen nyelvet a második évtől választanak a tanulók a következők közül: angol, német, olasz, latin, orosz. Az utolsó két évben két tárgy emelt szintű tanulása lehetséges. A tanulmányokat anyanyelvi tanár(ok) is segíti(k), s az öt év alatt legalább egyszer mindenki részt vehet diákcserén. Az utolsó év végén a diákok kétnyelvű érettségit tesznek, amely - meghatározott eredmények elérése esetén - felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű. A kétnyelvű érettségi birtokában tanulóink nyelvi megméretés nélkül iratkozhatnak be franciaországi egyetemekre. Minden évben két francia-magyar tanítási nyelvű osztály indul (max.68 fő)."


Angol/Francia: "Az „angol tagozatos” (NYEK-es) osztályban a tanulók magas óraszámban tanulják az angol nyelvet, az utolsó két évben pedig emelt szintű képzést választhatnak két tantárgyból. A képzés előkészítő (úgynevezett nulladik) évvel kezdődik, melynek során az órák 60%-a idegen nyelvi. A második nyelv a német vagy a francia, amelyet ugyancsak öt éven át tanítunk. Évente egy angol tagozatos osztály indul (max.34 fő). Olyan tanulók jelentkezését fogadjuk el, akik tanulták már az angolt."

Ezt jelenti a két tagozat. Vagyis ha az Angol/francia tagozatra mész, az angol lesz a FŐ nyelved. (nulladikban (nyek) kétszer annyi óraszámban lesz mint francia. És mehetsz cserediák programra, csak angliába

2015. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat! :D Kozben kiderult, hogy felreszamoltam a hozott pontom es kettanra valojaban 157 pontot viszek, szoval sokkal nagyobb eselyem lett, meg is nyugodtam. Mindenesetre hajra a masik felvetelizonek es koszi meg egyszer! :)
2015. febr. 26. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Cserediák program a kéttannyelvűeknél van.

Kérdező: tavaly a kéttannyelvűre és az angol-franciára volt a legtöbb (155) a felvételi határ. Az angol-német 154. angol-olasz 151. olasz-angol 147.

A felvételi pontok szerintem tükrözik a sorrendet is, de a nyelvtagozatosok mind jók és erősek, attól is függ, hogy melyik nyelvet preferálod.

2015. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor 157 ponttal már relatív jó esélyem van a kéttanra? :/ Eléggé izgulok.
2015. febr. 27. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne izgulj!

Szerintem bent vagy (leszel) a kéttannyelvűn.

2015. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen :)
2015. márc. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!