Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt töri faktra járok. Az...

Emelt töri faktra járok. Az gond, ha még csak Rómát vesszük?

Figyelt kérdés
11-edikes vagyok és szerintem nagyon le vagyunk maradva. Még csak most kezdtünk a Róma témakörbe.. Heti két óra fakultációnk van. Bár jövőre lesz 1-2 plusz szakkör szerűség ("felvételi előkészítő"), át tudjuk úgy venni a témákat, hogy jó érettségit tudjak írni? Sajna rendes órán nagyon rossz a tanárom, a faktos jó. Csak ugye lassan haladunk, sokat hiányzik...:/

2015. márc. 1. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Most előrehozottat szeretnél?
2015. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jövőre fogsz érettségizni nem?

Akkor még nem vagytok lemaradva

2015. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát Róma elég nagy anyag, az ókori Görögországot

már vettétek ezek szerint

2015. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen necces. Az első év végére már több mint az anyag felén túl kellene lennetek, hogy jövőre be tudjátok fejezni a 4 éves anyagot és mellette egy minimális érettségi felkészülésre is jusson idő. Ugyan már nem emlékszem pontosan, de mi ilyenkor már bőven a magyar középkort vettük.

Ha átböngészed az érettségi vizsgakövetelményeket, a "római köztársaság virágkora és válsága, az egyeduralom kialakulása" még csak a harmadik téma az első témakörből. Milyen részletesen veszitek át a témákat? Mindenképpen elmaradnak az óráitok ha nincs tanár, a helyettesítés nem megoldható? Mit értesz az alatt hogy rendes órán rossz a tanárod? Nem adja le rendesen az anyagot? Nem magyaráz érthetően? Mert sajnos ilyen tempó mellett mindenképpen a rendes órákon kell felkészülnöd, különben a témát nagy százalékához hozzá se tudsz majd szólni.

Ha fakton van külön könyvetek/feladatgyűjteményetek akkor azt javaslom, az alapján próbálj előrehaladni. Ha nincs akkor a rendes könyveteket nézd át alaposan, esetleg olvass hozzá könyveket, cikkeket, ami találsz. De semmiképpen se csak a fakultációra hagyatkozz, mert ilyen ütemben nemigen fog cél érni..

2015. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ezért parázok én is... A "rendes órai" tanár egy másik könyvből diktál. Kb ilyen regény-szerűen. Próbálok olyan jegyzetet írni, amit aztán könnyen átlátok, de elég szenvedős. Meg sok a tévedése (pl 1830-at mond, a tankönyvben meg 1831 van.. tudom hogy csak 1 év, de na).

A faktokon végig megyünk rendesen (kb mint órán), leckéről leckére. 4 könyvünk van, ilyen tempó mellett arra gondoltam, hogy nyáron átveszem a 3-ikat(amiből rendes órán idén tanulunk), mert tuti nem lesz rá idő fakton... Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak ezen kívül. Tök jó, hogy átvesszük, a faktos tanár érdekesen magyaráz, csak ugye az idő..


(Bocsi, telóról írtam)

2015. márc. 2. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem marad ás, önállóan kell készülnöd. Rendes törin is mindenképp tedd oda magad, esetleg otthon, nyugiban jegyzeteld ki a lényeget a könyvből, így pontos is lesz és követni is tudod a gondolatmenetet. Esetleg keresgélj az aktuális anyaghoz kapcsolódó cikkeket vagy akár regényeket is, így konkrét tanulás nélkül is képben leszel a témával.

Az mindenképpen jó, ha nyáron külön készülsz, előtte esetleg töltsd le az oktatási hivatal honlapjáról az érettségi tematikát és az alapján tanulj. Így inkább a lényegre tudsz majd koncentrálni, ami nem kell azt ki is hagyhatod.

2015. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!