Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ősszel kezdem a gimit, angol...

Ősszel kezdem a gimit, angol kéttannyelvűt. Tippek, ötletek, meg egy kis segítség kéne a bevásárláshoz meg a ráhangolódáshoz. (? ) (: 14/l

Figyelt kérdés

Szóval. Nagyon várom a gimit, kezdek ráhangolódni meg minden, nagy változás lesz ez az életemben. Tiszta lappal kezdhetek, új stílus, új ruhák, sok-sok új ember.

Kéttannyelvű a suli, szóval 0-ban nem sok óránk lesz (egy csomó angol, matek, magyar, tesi meg azt hiszem info).


Akkor először is, bevásárlás:

Milyen tanszereket érdemes venni, ami könnyítik a tanulást. Kicsit bizonytalan vagyok, mert sok minden nagyon feleslegesnek tűnik, de itt már nem nézik a füzeteket mint általánosban. Tehát mik azok amiket érdemes venni?


Ehhez lenne pár kérdésem:

1. Órán hogy megy a szöveg írása? Diktálja a tanár?

2. Ha észreveszi a tanár hogy nem írok rámszól vagy rám hagyja?

3. Mennyire egyénközpontúak a tanárok? Vagy nekik mind csak diákok vagyunk, a személyünkkel nem foglalkoznak?


Másodszor, a tanulás. Tanulást, a tantárgyak elkülönítést, tanulási módszereket, tippeket tudtok adni? Esetleg hogy dobhatnám majd fel kicsit a füzeteimet/könyveimet.


Kérdés:

Gimiben mikor nem "néznek ki" maguknak, mikor nem lógok ki a sorból? Ha sima 70 ft-s spirálfüzetekkel rohangálok és tollakkal húzok alá mindent vagy ha mondjuk virágos füzetem van és színes szövegkiemelőkkel húzom ki a fontosat. Utóbbi mennyire elfogadott? (engem az ilyen apróságok, a rendezett, "kívánatos" füzet, stb mindig ösztönöztek a tanulásra)


Harmadszor, kolesz.

Mivel viszonylag messze lakom a sulitól valószínűleg koleszos leszek. Koliba mik a praktikus cuccok, vagy amit mindenképpen vigyek? Hogy lehetek "népszerű"?


Negyedszer, első nap, osztály, ismerkedés.

Erre tippek? Hogy folyik kb. az első nap? Miket érdemes oda vinnem? Hogyan válhatok az osztály egyik meghatározó személyéve anélkül hogy kiutálnak? (Minden ego nélkül mondom ezt, csupán kíváncsi vagyok rá). Öltözék? Hogyan keltsem fel a fiúk érdeklődését?


Nagyon köszönök minden értelmes választ, megy a zöld pacsi! :)



2015. márc. 1. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Oké, hogy nem nézik a füzetet, mint általánosban, de azért jó, ha nem keveredik össze a sok tantárgy :D Úgyhogy érdemes ugyanúgy, mindegyik tantárgyhoz külön füzetet venni. Radír, ceruza, jó pár toll (esetleg színes tollak, ha szereted). Házi feladat füzet (szintén hogy észben tudd tartani, mik a házik), határidőnapló (mikor lesz dolgozat, karácsonyi ünnepség stb.), post-itek.

Az órai jegyzetelés kétféle lehet: Diktálja a tanár és/vagy a táblára ír ; Magyaráz, és nektek kell leszűrni a fontosat

Lehet, hogy ha látják, hogy nem írsz, vagy mással foglalkozol, rád fog szólni, és megnézi a füzetet.

Vannak pikkelősebb tanárok, meg akiknek kiskedvenceik vannak. Azért számít a személyiséged is, de ez tényleg egyénfüggő.

Füzet/tankönyvek feldobása: Lehet kapni ilyen borítókat, nehogy megriadj, nem mindegyik kiskutyás/macskás... Vannak jobbak is :)

Tantárgyanként különböző füzetbe jegyzetelj.

A fontosabbakat húzd ki szövegkiemelővel, ha auditív tipus vagy, jól fog jönni, ha az anyagot felveszed, és meghallgatod 1-2szer.

Szerintem nem fognak kinézni amiatt, hogy színesek a füzeteid, szövegkiemelőzől stb. Ezt a legtöbben lesz*rják, ez a legkevesebb :)

Koleszba mindenképpen vigyél olyan dolgokat, amik a szükségleteidhez kellenek (szóval tusfürdő, na, meg ilyenek...), biztonság kedvéért vécépapírt is, mert bár nagyon kevés az esély, hogy nem lesz, azért még fennáll... Mindenféle szezonra pakolj be cuccokat (nyári ruha, téli ruha, melegebb, hidegebb stb)


Sajnos, az efféle kérdésekre, hogy hogyan lehetsz népszerű, meg ismerkedések, nem tudok adni :( Ilyen téren nekem is nehezebb dolgom szokott lenni, a lényeg, hogy ne legyél bunkó, barátságos és nyitott legyél :) Ne köss bele más emberekbe. Ezt szokták nekem is mondani.

Amúgy én is most leszek szeptemberben 9-es, szóval a koleszon és a bevásárláson kívül (mert én helyi suliba megyek) engem is érint a beilleszkedéses, ismerkedéses dolgok :) No, meg a fiúk felkeltése :D


15/L

2015. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk érdeklődését azzal tudod felkelteni, ha jól nézel ki. Ennyi igazából. Népszerű úgy lehetsz, ha ezerrel lövöd a szelfiket, teszed fel Snapchaten a My story-ba, és küldözgeted másoknak, emellett Facebookon bejelölöd az évfolyamtársaidat, ha jól nézel ki, rádírnak a fiúk, ha nem akkor neked kell, és az Instagramot kihagytam, ott kövesd be őket. És persze élőben is beszélgess velük, kb mindenkivel próbálj megismerkedni. Nagyjából ennyi.



15/ F

2015. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!