Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha duplázni akarok az érettség...

Ha duplázni akarok az érettségin a BME-re akkor mindenképp szükséges az egyiknek a mateknak lennie?

Figyelt kérdés
Fizika és info tárgyakból fogok emelt szintű érettségit írni és ezt szeretném majd kiduplázni, ha úgy alakul a helyzet. Mindenképp kell a matek vagy ezt a kettőt is elfogadják?

2015. márc. 7. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Csak a GTK-n vannak olyan szakok(de nem mind), ahol nem kötelező a matek. És mivel ilyen érettségikkel nyilván nem a GTK-ra fogsz felvételizni, hanem gondolom valamelyik mérnöki szakra, ezért kötelező egyik felvételi tárgynak a matek, a másik pedig vagy a fizika vagy az info lesz. És természetesen ha a matek az egyik tárgy, akkor nem kapod meg mindkét emelt szintű érettségiért a plusz 50 pontot, csak az egyikért.
2015. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh értem... VIK-re tervezek menni amúgy
2015. márc. 7. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Hiába lettem lepontozva, ez így van. Csak GTK-n vannak szakok, ahová nem kötelező a matek, minden máshová az, így a VIK-re is.
2015. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le , épp ellenkezőleg és köszi a választ
2015. márc. 7. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Első: az utolsó mondatod hülyeség szerintem, azért pontoztak le (nem én, én nem pontozok senkit). De az is lehet, hogy jóra gondoltál, de félreérthetően fogalmaztál.
2015. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első szerintem arra gondolt hogy ugyebár matek és fizika vagy infó, tehát vagy matek és fizika, vagy matek és infó. hiába van neked fizika és infó emelt csak az egyik miatt kapsz + 50 pontot.
2015. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen érthetően írt, szóval max valaki odatrollkodott egy negatívot. Kár ezen vitázni :D Annyi lesz a különbség, hogy picit nehezebb dolgom lesz így
2015. márc. 7. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg arra gondoltam, amit a #6-os írt.
2015. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!