Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a gyógyszerészeti...

Lenette kérdése:

Milyen a gyógyszerészeti szak? ( Főként gyógyszerész hallgatók véleményére lennék kiváncsi) Milyen az oktatás?

Figyelt kérdés
Gyógyszerész,Egyetem,kémia,felsőoktatás,Orvosi,

2015. márc. 8. 22:13
 1/9 anonim válasza:
77%
nehéz....bár aki tényleg okos....annak könnyebb,aki "csak" szorgalmas az meg is bukhat :(
2015. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Fúúú, ezt elég nehéz leírni pár mondatban. Elöljáróban, hogy ez az egyik legnehezebb szak Mo-on, és persze külföldön is. Tulajdonképpen egy vegyész és egy orvos között állunk, persze ez így egy kicsit durva kifejezés, de kb így van. Az oktatás szerintem minden egyetemen kicsit más, de a tantárgyak kb megegyeznek: ált kém, szervetlen, szerves, gyógyszerészi kém, fizikai-kémia, matek, biostatisztika, kvanti és kvali analízis, gyógyszer analízis, hatástan, biofarmácia, drog, gyógynvénytan, fitoterápia, anatómia, élettan, kórélettan, gondozás, stb, stb. Az oktatóknak elég nagyok z elvárásaik, ami persze érthető is ha emberi életek múlhatnak majd a te munkádon. némely prof. kicsit igazságtalan, de ez minden egyetemen így van, hidd el. Sok a gyakorlat, szóval viszonylag gyakorlatias oktatás van. Orvosin magolni kell, itt megértés nélkül nem haladsz előre. nem túl nehéz csúszni egy évet, de az még belefér. remélem adtam egy kisebb fajta képet róla. üdv egy szte gytk-s :)
2015. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok elsős. Hááát nehéz :) pár régi osztálytársamat hallgatva (elsős bölcsészek, mérnökök, vegyészek főleg) még mindig én tanulok legtöbbet, pedig ezeknek a szakoknak a többsége se egyszerű. Ha szereted a kémiát és a bigit akkor menni fog! Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj! :)
2015. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még egy szte-gytk-s is válaszol: ROHADT nehéz.

De ha tetszik a szakma és szívből szereted, akkor meg tudod csinálni, rengeteg szorgalom kell hozzá és rengeteg lemondással jár az élet más területein. Csúszni nagyon 'könnyű' sajnos.

2015. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Le se tudnám írni , hogy mennyire nehéz . Nincs rá szó . Igen rengeteg lemondással jár , nem csak szorgalom kell hozzá hanem attól sokkal több. Erő , hit , kitartás, hatalmas akarat.

DE-GYTK.

2015. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De nehezebb mint az ÁOK?
2015. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira nem összehasonlítható, de csak hogy válaszoljak a kérdésedre, egyforma nehézségűek... és mielőtt elkezdené valaki, hogy hát a az orvosok 10 évig tanulnak, hozzátenném, hogy egy gyógyszerész tanulmányi ideje is megközelítheti a tíz évet, ha elvégez egy komolyabb specializációt, csak ez nem olyan gyakori, mint az orvosoknál!

Én mindig is összeműködtem a kollégáimmal és az orvosokkal is, és így is kellene mindenhol :)

2015. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az tudja összehasonlítani aki elvégezte mindkettőt. De azért az olyan meg valljuk be elég ritka. :)
2015. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-GYTK-ra jártam, nekem az 1. év nem volt vészes, kivéve a matek, ami miatt kiírtak az egyetemről, mert 3. alkalomra sem tudtam teljesíteni :(

De a többi simán meglett elsőben. A 2. év viszont keményebb és sokkal több ott a zh.

2015. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!