Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bölcsészettudományi karon...

A bölcsészettudományi karon francia szakon milyen regényeket és/vagy lírai műveket szoktatok olvasni?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy láttam mintha a romanisztika szak ugyanaz lenne mint a francia. Holott legjobb tudomásom szerin a romanisztika az cigány szak. Vagy rosszul tudom?
2015. márc. 9. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

jesszus...

a romanisztika a romantikából ered, nem a romából...

2015. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így nem ajánlom az egyetemet :DDDD
2015. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Az újlatin nyelvekkel foglalkozó tudományág

a romanisztika

2015. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem tényleg elég idióta kérdés volt ezek után ha eufemisztikus akarok lenni. Ám az még mindig nem derült ki, hogy milyen műveket olvastatnak ott. Legközelebb utána kéne néznem a romanisztika szó jelentésének mielőtt kiposztolok egy kérdést.
2015. márc. 9. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Romanisztika szak alá tartoznak a francia, spanyol, olasz, portugál, román szakirányok.

Csak a franciáról tudok nyilatkozni, ott elég komolyan veszik az irodalmat, van kettő bevezetés, utána egy-egy előadás és gyakorlat a XVII., XVIII., XIX., XX. századi francia irodalomról (ez már 10 tárgy csak az irodalomról), és ezekhez bizony sokat is kell olvasni.

Hogy ennél konkrétabban miket kell olvasni, azt nem tudom egyelőre megmondani. Nyilván minden nagy francia művet ki fogunk vesézni, meg még a közepeseket is

2015. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!