Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek kilencedikes Magyarors...

Lehetek kilencedikes Magyarorszagon? 15/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 eves vagyok, Angliaban elek a csaladommal mar kb. 2 es fel eve.

Annyummal beszelgettunk es azt mondta, hogy LEHET, hazaengedne.

De nem tudom, hogy ilyenkor mit kell tenni.

Nezegettem par Magyar iskolat es mind azt irja, a 7. evveget es a 8. felevet nezik. Viszont en mar 6.-os voltam amikor kikoltoztunk. Lehet, hogy az itteni bizimet nezik?

Es ha mondjuk az Angliat nezik akkor, a jegyeim nagyon rosszak, nem azert mert hulye vagyok hanem mert alig beszeltem angolul. Szinte 2 evig nem ertettem egy kukkot se, akkor mi lenne nem vennenek fel sehova vagy "megertenek" hogy nem beszeltem angolul es ezert rosszak a jegyeim?

Segitenetek? Volt mar veletek hasonlo?

Koszi :)


Jah es mar szinte minden suli oldalara ki van teve, hogy kikett vettek fel ES XY-kor lesz a beiratkozas. Lekestem? Ugye nem??? Nagyon bepanikoltam


lehet, hogy a kerdes furan hangzik cask nem tudtam jol megfogalmazni :(



2015. márc. 12. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A szokásos felvételi eljárás után is be lehet kerülni, ha később jössz haza. Ilyenkor az iskola igazgatója dönt.
2015. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az itthoni hatodikos bizonyítványod van csak meg? Akkor lehet, hogy a hetedikes-nyolcadikos anyagból le kell majd vizsgáznod :( Majd annál a giminél, amit kiválasztottál. Igen, erről majd az igazgató fog dönteni, be kell majd menni hozzá (előzetes egyeztetés után)
2015. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elfogadják a kinti bizonyítványt, nem kell vizsgázni.
2015. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ha le kell viszgaznom akkor tutui, hogy megbukok, mert en itt Angliaban nem tanulom a magyart. :(

Koszi a valszokat

2015. márc. 13. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, hasonló korú a fiam, mint Te vagy, szintén Angliában élünk. Mi pontosan a célod? Ha visszamész Magyarországra 9. osztályba, mi lenne utána? Ott is fejeznéd be a középiskolát?
2015. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazabol nem nagyon szeretek itt elni. Vannak problemaim a baratkozassal es en olyan vagyok, hogy nem nagyon szeretek uj emberekkel baratkozni mert en a reggiekkel akarok maradni (igen kicsit furan hangzik, remelem azert erted, hogy mire gondolok :))Es ennek meg megvannnak a maga okai is... marmint hogy nem szerertek itt elni.


A kilencediked Magyarorszagon szeretnem kezdeni, mert kicsit meg vagyok ilyedve a jovovel kapcsolatban, meg nem tudom, hogy miszeretnek lenni. (Minden nap mas) es mivel itt a nyelv miatt problemaim vannak a tanulassal, ezert rosszak a jegyeim, es ezek kesobb befojasoljak a felvetelimet kozepikolaba vagy esetleg valamelyik egyetemen. Biztos, hogy az elso evben sok less a lemaradasom, meg majd (ha ugy alakul) sokat kell tanulno. De az elott en 4-5os tanulo voltam Magyarorszagon.


Nem tudom, hogy a jovo, hogy fog alakulni, de szeretnek otthon kozepsuliba jarni. Jo tudom, sokanan mondjak, hogy kulfoldon jobb az elet, jobban meglehet elni meg ilyesmik...De enegem ez nem nagyon erdekel. Nagyon nagy vagyam van. Sokat unatkozok itt, nem tudok sehova se menni, nem is hivnak. Az elott en minden hetvegen eljartam baratokhoz\nagyszulokhoz. Sokat mondja anyum, hogy keresunk nekem egy clubbot mint peldaul box, tanc meh ilyenek. De itt nekem nem akaroddzik elmenni.

Neha-neha sirdogalok is. Ezert lenne job LEHet nekem Magyarorszagon. Itt nagyon befurdultam magamba. Meg amikor az unokatessoimmal szoktam beszel meg a barataimmal mindig mondjak, hogy milyen jo napjuk volt miket csinaltak, milyen vices volt ez meg az.


Es nem nagyon szeretnek kimaradni igy az iskolabol, mert otthon olyan jo Magyarsuli, tudnek kivel beszelgetni, nevedgelni, tanulni, meg sookal tobb programm van az iskolakban (A fold napja, kirandulasok, stb...) es igy belegondolva olyan jo lehet.

Most meg orulok ha valaki koszon nekem a suliba...

2015. márc. 18. 11:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az lett volna a jo megoldas ha a szuleid elkezdenek nyelvtanarhoz jaratni. Oket nem zavarta hogy neked nem megy?? Komolyan nem ertem. Ket eve rossz tanulo vagy a nyelv miatt. Ezen kellett volna segiteni...
2015. márc. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazabol szerintem gondoltak erre csak az anyagiak miatt nem engedhettek meg maguknak. Es anyum meg en is azt hittem, hogy 1 ev alatt felfogom szedni a nyelvet (mert mas ismeroseink akik kinn elnek azt mondtak, hogy 1 ev alatt siman megtanultak es mar tokeletesen beszeleik az angolt. Sot az egyik baratnom mar fel ev alatt felszedte a nyelvet) De en meg mindig nehezkesen beszelek angolul. Erteni szinte mindent ertek, annyira az irasommal sincs baj de beszed... kb. 3 mondatot mondok egesz nap a suliban.
2015. márc. 23. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!