Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Jedlik Ányos győri középisko...

A Jedlik Ányos győri középiskolába körülbelül hány ponttal lehet bejutni?

Figyelt kérdés
Elsőnek a szoftverfejlesztőt jelöltem meg és 144. vagyok.

2015. márc. 13. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A 2012/13 tanévben 72, a 2013/14-ben 82 volt a felvettek között a legalacsonyabb sorszám, akik bekerültek, szerintem nem sok esélyed van.
2015. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
77,4 pontom lett, elsőnek jelöltem meg ezt a szakot, másodiknak a műszakit, amin 131. vagyok, utána a közgazdaságit amin 91. vagyok, utána pedig a cadcamet amin 115. vagyok.
2015. márc. 13. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Statisztikák az utolsó felvettek rangsorszámaiból:


3 évvel ezelőtt:

- szoftverfejlesztő: 72.

- műszaki: 75. angol, 74. német

- gazdasági: 68. angol, 61. német

- CAD-CAM: 47. angol, 39. német


2 évvel ezelőtt:

- szoftverfejlesztő: 82.

- műszaki: 75. angol, 56. német

- gazdasági: 67. angol, 50. német

- CAD-CAM: 38. angol, 36. német



Igazán tisztelem, hogy ennyi szakot jelöltél meg, hogy bejuss. Emiatt is nagyon sajnálom, de ezen statisztikák alapján, nagyon nagyon kicsi az esélyed arra, hogy bekerülj a Jedlikbe :(

Sajnálom.

2015. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mennyi az átlagod?

Eléggé hátul vagy (sajnos)

2016. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Engem anno nem vettek fel a Jedlikbe. 16 éves korom óta korrepetálok egyetemistákat matekból(BME-sek is jártak hozzám, de a Jedliknek nem voltam elég jó), és ma már profi szoftverfejlesztőként dolgozom.


Hogy miért nem vettek fel? Az alföldről költözünk Győrbe, és nem voltak olyan jó jegyeim a gimiben, sosem voltam egy stréber típus, viszont évekig novellákat és regényeket írtam, matekból meg kiemelkedően jó voltam. Mivel trehány voltam időnként, nem írtam házit stb, ezért voltam épp akkor 4-es matekból. (miközben versenyeken rendszerint továbbjutottam..) De nyilván a 4-es többet számított, hogy nem épp 5-ös, egyébként később emelt szinten max pontot értem el az érettségin, úgy, hogy levelező gimibe kellett járnom, mert Győrben még egy másik gimibe sem akartak felvenni a jegyeim miatt!


1. Alföldről költöztünk, így egy gimiből mentem volna át a Jedlikbe. A 3-mas magatartásom volt az egyik ok, amiért nem akartak felvenni.


2. Nem hittek bennem, és nem is mérték fel a képességeimet, hiába mondtam, hogy képes vagyok megtanulni bármit, rövid idő alatt. Az iskola csak erre való, hogy jegyeket adjon olyan dolgokra, amik lehet, hogy épp egyáltalán nem érdekelnek, de mondjuk 5 év múlva 2 perc alatt megtanulod, amikor felkelti az érdeklődésedet.


3. Nem hitték el, hogy az angolt hamar meg tudom tanulni. Korábban olaszt és németet tanultam. Néhány hónap alatt tanultam meg angolul középszintre..magamtól!


Ennyit az iskoláról, nekem nem való. Csak arra jó, hogy hátráltassa az embert. A legjobb, ha már 18 évesen programozó valaki, mert képes rá, és felveszik dolgozni. Mire más 24 évesen kezdőként elkezdi, ő már senior fejlesztő lesz. Jó képességű embereket sem megérteni, sem támogatni, sem megtalálni nem akarják.

2017. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nem az az elsődleges baj, hogy nem vettek fel, hanem az, hogy nem adnak lehetőséget a bizonyításra. Ha nekem valaki olyat mondana, hogy bármit képes megtanulni, elé tennék egy nehéz logikai tesztet, és ha kiemelkedően teljesíti, akkor beszélgetnénk a továbbiakról.
2017. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!