Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Plágium magamtól másolni?

Plágium magamtól másolni?

Figyelt kérdés

MSc szakdolgozatot írok, és a témámhoz részben illik a BSC szakdolgozatom egy része. (5-6 oldalról van szó, tehát nem 1:1 másolás)

Ha kicsit átírom szófordulatokkal mássá az plágium? Gyakorlatilag magamtól másolok.

Az a baj, hogy a vasút történelme, a vállalat történelme, a dolgozat alaptémája azonos, és ezek mind történelmi részek amik mindig azonosak maradnak, hiába 2-jára írom le. Egy kis felvezetőnek mégis kellene, nem kezdhetem rögtön a vasúti témám mélységi lélektanában.


Szummaszumma:


Plágium magamtól másolni?



2015. márc. 15. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mégis hogy a francba lenne plágium? Más kérdés, lehet külön szabály arra, hogyan lehet felhasználni már megírt munkát. Egyébként akkor lenne plágium, hogy ha a hivatkozásokat elfelejtenád átmásolni.
2015. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem teljesen tudom mikor mi minősül plágiumnak azért tettem fel a kérdést :)


Közvetlenül nem hivatkoztam a régiben sem mert nem 1:1-ben vettem át a történelmi részt sem, csak kb 10 helyről összeszedtem többségében címszavakból. Pl:


Egyik helyen megvolt hogy 1846 első vasútvonal megnyitása, másik helyen megvolt, hogy mettől meddig ment, harmadik helyen az útvonal hossza állomásai is megvoltak, és ezekből kanyarítottam akkor 3-4 mondatot köré. De az adatok forrását nem jelölgettem egyesével meg.

2015. márc. 15. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a plágium, ha mástól veszel át dolgokat

(anélkül, hogy megjelölnéd a forrást)

2015. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahh, köszönöm :)
2015. márc. 15. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!