Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME! Valaki tud segíteni? HELP.

BME! Valaki tud segíteni? HELP.

Figyelt kérdés

Sajnos a 11. osztályos jegyeimet eléggé elrontottam. De a 12. annál inkább végig hajtottam. Nagyon szeretnék egyetemre menni, kifejezetten a BME-GTK nemzetközi gazdálkodás szakára. Én egy Közgazdasági suliba járok, és a jegyeim: 11.o. 12.félév

Magyar irodalom 4 5

Magyar nyelv 3 4

Történelem 5 5

Matematika 2 3

Angol 4 5

Német 3 4

+ 1 Angol Középfokú nyelvvizsga

+ 1 Német Középfokú nyelvvizsga

Szinte mindent "feltettem" az érettségire én nagyon bízom benne hogy sikerülni fog. Történelemből meg emelt szinten szeretnék érettségizni. Segítsetek!! Nagyon elrontottam? Vam esélyem? Vagy mondjak le róla..?

Köszi!:)


2015. márc. 18. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
az önköltségesre simán bekerülhetsz, oda nem kell sok pont. bár ha csak 3-as voltál matekból, akkor sokat fogsz szopni a bme-n (tapasztalatból mondom)
2015. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha duplázod az érettségi pontokat, akkor a kutyát sem érdekel, hogy mit kaptál év közben vagy év végén. A történelem érettségit viszont felejtsd el, semmi hasznát nem veszed, inkább matekra jelentkezz.
2015. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
NG szakon kap a töri emeltért plusz pontot, én töri+angol emelttel kerültem be
2015. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
akkor sincs semmi értelme. Önsorsrontás olyat tanulni, aminek nem veszed hasznát.
2015. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és mit ajánlotok emeltnek?
2015. márc. 18. 18:49
 6/18 anonim ***** válasza:
matek.
2015. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Matekból menj emeltre, és nagyon húzz bele. Ha nem tudod az alapdolgokat, akkor az első két hét után saját magad fogsz kiiratkozni...


Miért nem mész történelemtanárnak, vagy idegenvezetőnek, ha olyan jól megy, meg az angol is?

2015. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Baromi jó vagyok matekból, csak baromi lusta, 10.-ben országos matek versenyen 3. lettem, de a 11. valahogy így sikerült. Mert ez a szak tetszik. Magolni könnyebb, mint neki állni matekozni:D Annyira meg megy a matek, hogy elvégezzem a BMEt ha felvesznek, de még akkor meggondolom, mert azt mondták, hogy baromi erős a matek ott..:)
2015. márc. 22. 12:57
 9/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk gazdasági szakokon elég gyenge a matek, de a középiskolához képest tényleg több. Integrálni tanulj meg mindenesetre.
2015. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Gyenge a matek gazdasági szakon?!

hát a BME-GTK-n pont nem gyenge, kb olyan nehéz, mint a mérnököknek.

2015. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!