Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki gyógyszertári asszisztens vagy annak tanul? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval van pár dolog, ami még nem tiszta!

Én most az új rendszer szerint tanulom ezt a szakmát. (gyakorló gyógyszertári asszisztensnél tartok, a Pannon Kincstárba járok)

A gyakorló 11 hónap és a ráépülő asszisztensi az még + 4 hónapos. Azt hallottam, hogy a sima asszisztensivel nagyon nehéz elhelyezkedni, mert mindenhova inkább a szakasszisztenseket keresik. De ha nem tudok sima asszisztensivel munkát találni, akkor a szak. asszisztensi tanfolyamot sem tudom elkezdeni, mert annak az egyik feltétele a 2 év gyógyszertárban eltötltött munkaidő. Tehát akkor én most feleslegesen kezdtem el ezt az egész tanfolyamot?? Rengeteg pénz és idő...Szeretnék nagyon ebben a szakmában elhelyezkedni, mert nagyon tetszik. De nem igazán látok ré esélyt. :/

Van valaki hasonló cipőben, mint én?



2015. márc. 26. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem, de az egyik ismerősöm igen. Ő még a szakaszisztensivel sem talált állást. Igaz, nem Pestről van szó és nem is volt valami lelkes a lány. Én azt javaslom, hogy ne add fel az álmaidat. Tanulj szorgalmasan, végezz jó eredménnyel és kérdezz meg minden gyógyszertárat, hogy függőben lévő tanulmányok alatt elvállalnának-e. Akaratosnak kell lenni a mai világban. Kezdj el már most dolgozni, ha tudsz, így hamarabb elmegy a két év. A szakaszisztensit pedig a SE-n végezd, ne a PKT-n. Annak nagyobb neve van. Talán annyiban hasonló cipőben járunk, hogy én is szemezgettem ezzel a tanfolyammal, illetve még az eü aszisztenssel is, de inkább ápolónak iratkoztam be.
2015. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mutass fel valami pluszt (pl. nyelvek, számítógépes tudás) a többiekhez képest. Tanulj hozzá az órán leadott tananyagokhoz könyvekből.
2015. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Igen, még a szakasszisztensivel is nehéz munkát találni, de nem lehetetlen. A volt gimis osztálytársam már pár hét keresgélés után talált magának munkát. Jól írod, csak az akaráson múlik az egész, na meg azért a szerencsén is. :))


SE-n nekem is szimpatikusabb, de ott baromi drága a képzés, nem tudnám rá egykönnyen összegyűjteni a pénzt.


Köszi a tanácsokat. További szép napot! :)

2015. márc. 31. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!