Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE japán szak bekerülés,...

ELTE japán szak bekerülés, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam rajta, hogy oda szeretnék járni, de a környezetem eléggé ellenzi ezt. Tudnátok róla többet mondani? A nyelvérzékem nem a legjobb, de elég szorgalmas vagyok, és a történelem nagyon jól megy. Esetleg, hogyan lehet ezzel a jövőben elhelyezkedni?

2015. márc. 28. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
Elhelyezkedni csak ezzel a diplomával nagyon, nagyon, nagyon nehéz. Ha emellett lenne pl lenne valamilyen műszaki diplomát, a Suzukihoz simán mehetnél, ha megy a nyelv. De ha csak ezt akarod, az nem jó. Ennél még egy komédiának is több értelme van, vagy a gazdálk. menedzsmentnek.
2015. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ide jelentkeztem, tolmács és fordító szeretnék lenni. Úgy tudom, fel kell venned mellé egy minort, ami akár egy másik (keleti) nyelv is lehet, ergo két nyelvet is megtanulhatsz. Emellett jelentkezhetsz külföldi tanulmányútra, ami szintén segít a nyelvtanulásban és önállósodásban etc. Nekem speciel nem lesz mellé semmilyen diplomám, pláne nem műszaki, mivel nehézségem van a matekkal :)

Hallgass a szívedre, azt tanulj, amit mindenáron szeretnél, ne azért, mert névtelen, legalább tíz bme-s diplomával rendelkező zsenik itt osztják az észt. Mert hogy gyakorin legtöbbször ilyen mérnökprédikátorokkal találkozhatsz.

2015. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi kapcsolatok is hasznos lehet, nem feltétlenül műszaki... A Külügybe is olyanokat keresnek, akik ritka nyelveket beszélnek.
2015. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!